Microsoft'un gözünden Windows 7

Microsoft Windows 7'yi nasıl görüyor? Nasıl tanıtıyor? İşte MS'in kendi sözcükleriyle Windows 7...

Microsoft'tan Windows 7
Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan Windows 7'yi tanıtırken

Windows 7 piyasaya çıktı ve biz de sizlerle gelişmeleri paylaştık. Şimdi de Microsoft'un gözünden ve sözcüklerinden önce Windows 7'nin çıkışına ve sonra da özellikleri...

Windows 7, 22 Ekim'de tüm dünya ile aynı anda piyasaya sunuldu. Türkiye'nin önde gelen bilişim mağazaları ve tekno marketlerde satışa sunulan Windows 7, kullanıcıların değişen ihtiyaçları doğrultusunda Home Basic, Home Premium, Professional ve Ultimate paketler olarak raflardaki yerini aldı.

Türkiye'de bütün dünya ile aynı anda lansmanı yapılan Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi Windows 7, ülkemizin önde gelen tekno marketlerde satışa sunuldu. Hayatı kolaylaştıran sayısız özelliği ve yenilikçi teknolojileriyle bilgisayar kullanıcılarının bir numaralı tercihi olacak Windows 7, dört ayrı sürüm olarak satışa sunuldu.

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, Windows 7'nin kullanıcıyla buluşmasının tarihi bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Türkiye'deki tüketiciler bütün dünya ile aynı anda Windows 7 ile tanıştı. Windows 7'nin hayatımıza getirdiği kolaylıkları kullandığımız her geçen gün daha iyi anlayacağız. PC, mobil ve İnternet platformlarını kesintisiz bir şekilde entegre eden teknolojik altyapısıyla Windows 7, günümüz kullanıcısına yepyeni ufuklar açıyor."

Deney 7'nin kazananları

Deney 7'nin kazananları

"Windows 7, gerek bireysel kullanıcıların, gerekse kurumların verimliliğini artıracak çok sayıda teknolojiye sahip. Ağ ortamındaki bilgisayarları ve cihazları tanıyarak iletişimin merkezi olurken, kullanıcıların bilgiye ulaşmasını hızlandıran arama özellikleriyle günlük işlerin hızlı bir şekilde halledilmesini sağlayacak. Kullanıcı ihtiyaçlarına hızlı yanıt veren arayüz tasarımı, çoklu temas teknolojisi, ağdaki müzik ve video dosyalarını çalıştıran Play To özelliği, çevredeki cihazları otomatik olarak bulan ve tanımlayan Device Stage teknolojisi gibi birçok yenilik, Windows 7'yi hepimiz için yaşamsal öneme sahip bir işletim sistemi haline getiriyor."

Windows 7 etkinlikleri kapsamında düzenlenen Deney 7 yarışmasının birincisi ise lansman gecesi yapılan tören ile kamuoyuna açıklandı. İnternet ortamında 7 gün süresince arkadaşlarından destek alarak zorlu 77 görevi tamamlayan Deney 7 birincisi Nazlı Çelebi'ye 20 bin TL'lik ödülü Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan sundu.

Çelebi, "Windows 7 ve Internet Explorer 8 gibi Microsoft teknolojileri ile gerçek yaşamdaki birçok işi İnternet'te yapmak çok keyifliydi. Bana destek veren arkadaşlarıma, aileme ve Microsoft ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

"Windows, Sınırsız Yaşam"

"Hayatı kolaylaştıran işletim sistemi"

Tüm dünyada "Windows, Sınırsız Yaşam" sloganıyla aynı anda satışa sunulan Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi Windows 7, bireylerin ve kurumların bilgiye ulaşmasının önündeki bütün engelleri kaldırdı. Bu çerçevede Windows 7 değişimin zirve noktasını temsil ediyor.

Hayatı kolaylaştıran işletim sistemi Windows 7, sunduğu sayısız teknoloji ile son yılların en yenilikçi ürünleri arasında yer alıyor. Bilgisayar kullanım alışkanlıklarında çarpıcı değişimler sunan sezgisel arayüz tasarımı, hızlı sistem altyapısı, akıllı, zengin arama işlevleri ve gelişmiş güvenlik özellikleri, Windows 7'yi rakipsiz kılıyor.

Günlük işleriniz daha kolay
Windows 7 günlük işlerinizi daha hızlı ve kolay yapmanıza yardımcı oluyor. Şimdi Windows Arama ile Başlat menüsünden sadece birkaç kelime girerek bilgisayarınızdaki belgelere, e-postalara, şarkılara ya da herhangi bir dosyaya ulaşıp anında yerini saptamanız mümkün. Gelişmiş görev çubuğu ile dosyaları açıp bilgisayarınızda daha hızlı gezinebilirsiniz. Hatta en sık kullandığınız programları görev çubuğuna sabitleyebilir ve böylece tek bir tıklamayla ulaşabilirsiniz. Jump List'le düzenli olarak kullandığınız dosyaları sadece iki tıklamayla açabilirsiniz.

Dağınıklık yok

Kullanıcı arayüzü optimize

Birden fazla açık programı, belgelerinizi ve tarayıcı pencerelerinizi kolayca küçük resim ve tam ekran görünümleriyle yönetebilirsiniz. Windows 7 açık pencereleri yeniden boyutlandırmak ve düzenlemek için yeni yollar sunuyor. Örneğin, Snap özelliği ile iki pencereyi ekranın karşılıklı iki kenarına doğru iterek düzgün bir şekilde yanyana getirebilirsiniz. Ayrıca bir pencereye tıklayıp fareyi biraz salladığınızda diğer pencereler küçülerek çalışma alanınızın ferahlamasını sağlar, aynı hareketle pencereleri eski yerine getirebilirsiniz.

Kişilerin günlük yaşamında bilgisayarda gerçekleştirdikleri rutin işler, Windows 7'nin sezgisel tasarımı ve kolay erişim olanakları ile birkaç kat daha hızlanacak.

Bilgisayar kullanıcısının en temel ihtiyaçlarından biri olan dosya, klasör, bilgisayar ve cihaz bulma özellikleri Windows 7'nin üstün performansıyla yepyeni bir anlam kazandı. Arama sonuçlarının sınıflandırılması ve gruplandırılması %38 oranında daha iyi olan Windows 7 ile kullanıcılar bilgisayar, ağ ve İnternet dahilinde araştırma yapabilecekler.

"İstediğiniz gibi çalışır"

Performasnı arttırmak

Windows 7, bilgisayarınızın performansını arttırmak ve böylece daha hızlı ve güvenilir yapmak için tasarlanmıştır. Kısaca, Windows 7 ile bilgisayarınız tamamen istediğiniz gibi çalışır. Artık uyku modundaki Windows 7 sisteminiz uyandırılırken daha çabuk harekete geçecek, komutlara daha hızlı cevap verebilecek.

Windows Mobility Center'ın gelişmiş özellikleri ile kullandığınız mobil cihazları PC ile çok kolay senkron edebilecek, tüm mobil cihazlarınızı tek bir yerden yönetebileceksiniz.

Windows 7'nin gelişmiş güvenlik ayarları bilgisayarınızı ve gizliliğinizi korumanıza yardımcı olur. Windows 7'deki kullanıcı hesabı kontrolleri, bilinmeyen bir program çalıştırılmak istendiğinde sizi uyararak bilgisayarınızın kötü niyetli yazılımlar tarafından zarar görmesini engeller. Ebeveyn Kontrolleri ile, çocuğunuzun bilgisayarda geçireceği saatleri belirleyebilir hangi programları kullanabileceğini ve hangi oyunları oynayacağını kontrol edebilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

şişir yavrum şişir. hala öldüremediniz xp yi :)

Evet, W7 gerçekten de güzel bir sistem.Number one! Aksini söyleyene de gülerim ama kardeşim ortada yeni bir şey yok!
Yeni bir şey yoook!
Yok!

Bu kadar kıyameti koparacak kadar ortada ne var.Bu lafı tekrar ediyorum:Benim tam donanımlı XP'im Vista'ya da W7'ye de nal toplatır.

İnsanlar kurulu düzenlerini neden bozsunlar ki?

Sistem parası, yazılım parası, donanım parası.

Üstelik de bu kriz döneminde.Kriz hala bitmiş değil.Çatır çutur sesler geliyor.

Win9'u bekliyorum.

win 9 bekliyor arkadaş.. beklersin 8 yıl :)

Şu lafı tekrar ediyorum:Benim tam donanımlı XP'im Vista'ya da W7'ye de nal toplatır.
--------------------------------------------------------------------------------

Win7 XP'ye oranla daha performanslı çalışabilir(Tabii eğer gerekli donanıma sahipseniz.), Windows'un sahip olduğu özellikler bir miktar geliştirilmiş olabilir, sistem görsel açıdan oldukça etkileyici bir hale getirilmiş olabilir ama ben performans artısı hariç -XP'nin performansından hiçbir şikayetim yok- bu artıların çok daha gelişmiş biçimlerini ve bir sürü extra özelliği XP'ye kurduğum programlar ile zaten yıllardır kullanıyorum.

XP'nin nesi eksik. Microsoft isteseydi SP3 ile çok şeyi değiştirirdi XP'de ama bilerek, kullanıcıları Windows Vista ve 7'ye yönlendirmek için yarı yolda bıraktı.

Madem windows xp yi gözden çıkardı: Ben de fazla uğraştırmayayım dedim; ubuntuya terfi ettim. fena değilmiş , Hepsi içinde Bedava.
Devir hesap devri ne yaparsın.

Sisteminiz (donanımınız) cok hızlı görünüm bende cok önemlı ve windows dan baska birsey gormedim,kullanmadım (komutlardan bahsediyorum) boyle devam ederim diyorsanız hemen Win7 yi kullanmaya başlayın derim.Ancak sistemim (donanımım) eskı ve daha uzun yıllarda boyle giderim bana yeter diyorsanız elbette xp ya da linux işletim sistemlerini kullanmaya devam edin.Hatta komutları kullanmak ve herşeyimi ücretsiz lisanslarla ugrasmak istemem diyorsanız benim gibi bir linux işletim sistemi kurun ve rahatınıza bakın.

WİNDOWS 7 KULLANAN ARKADAŞLAR

VİSTADA BİR PROGRAM AÇTIĞIMDA UFAK BİR DONMADA HEMEN PROGRAM ÇALIŞMAYI DURDURDU DİE KAPANIYOR WİNDOWS 7 DE DE BÖYLE OLUYORMU ?

VE BİRDE 16 BİTLİK DOS OYUNLARI AÇIYORMU ???

WİNDOWS 7 KULLANAN ARKADAŞLAR

VİSTADA BİR PROGRAM AÇTIĞIMDA UFAK BİR DONMADA HEMEN PROGRAM ÇALIŞMAYI DURDURDU DİE KAPANIYOR WİNDOWS 7 DE DE BÖYLE OLUYORMU ?

VE BİRDE 16 BİTLİK DOS OYUNLARI AÇIYORMU ???
Bugün 00:45

1,hayir artik olmuyor
2,calisiyor,oyunun sag tiklayip kompilitis olarak yüledinmin calisiyor

xp mi hahahahahaha dahada xp diyorsunus ya win 7 bilmeden konusuyorsunus hani nt mi naydi bir windofs ciktiydi tutulmadi xp cikti tutuldu vista cikti tutulmadi simdi windof7 cikti tutuldu ozamankinin xp si simdi win 7 arkadaslar hicde yüksek donanim istemiyor xp calisan makinede win 7 de rahat calisiyor ben sahitim

WINDOWS 7 NIN TANITIMINDA NEMRUT GÖSTERİLİYOR...OYSA LÜLETAŞININ EKRANA KOYSALARDI OYLAT TAŞINDAN TESPİHLERİMİZİ SERGİLESELERDİ KAPIŞ KAPIŞ GİDERDİ..BİLMİYORLAR..EMİN OLUN PEK BİŞİ BİLMİYORLAR...WİNDOWS 7 NIN AÇILŞINDA YÖRESEL SESLER KULLANILMALIYDI...NE O ÖYLE PİYANO SESİ...GEÇ KARDEŞİM GEÇ...YÖRESEL SÜSLEMELERLE GELSİNLER ALAYIM ÜÇ DÖRT TANE...

Sen de yorum yaz