Microsoft ve Canon'dan lisans anlaşması!

Microsoft'un lisans anlaşması imzaladığı bu dev, yakında Nokia Lumia'larda kendini gösterebilir!

Microsoft ve Canon'dan lisans anlaşması!

Microsoft ve Canon, yeni çapraz-lisans anlaşmalarını tüm dünyaya duyurdular. Anlaşma, Canon'un optiklerinin, lenslerinin ve resim izleme teknolojilerinin gelecekteki Nokia telefonlarında kullanılacağını gösteriyor olabilir.

Anlaşma sayesinde iki firma, "belirli dijital imaging ve mobil tüketici ürünleri dahil" olmak üzere, birbirlerinin patent portföylerine ücretsiz olarak ulaşabilecek. Nokia'nın cep telefonları ve akıllı cepleri, bir süredir 41 megapiksel kameralı Lumia 1020'deki gibi gelişmiş kamera teknolojileriyle öne çıkıyorlar. Canon teknolojisinin ise Nokia'nın telefonlarının kamera gücüne güç katacağını kestirmek zor değil.

Nokia, üst seviye telefonlarına yerleştirdiği Carl Zeiss lenslerle tanınıyor. Firma, Nokia Camera uygulaması ile imaging yazılımlarında da bir süredir iddialı durumda.

Bu arada Microsoft'un Canon ortaklığını Kinect sensörünü geliştirmeye yönelik kullanması da muhtemel.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Nolduuuu laf atamadadınız dandtoidciler damdioscular :D:D:D:D:D:D:D:D Nokia geliyor akıllı telefon ve kamera pazarını alt üst edecek mağazada gerekli uygulama ve oyunlar var nova 3modern combat bilmem kaç işte gta san andreasda gelmiş sosyal yanıda kuvvetli ve daha kişiselleştirme olanağı tanıyor iphone lara ve üst düzey andoidlere siz milyarları bayarken biz canon lensleriyle aya bakıyor olacaz :D:D:D kusura bakmayın ezmeden duramıyorum sizi hal böyle olunca :)

@07 Tem 2014 13:19 çok safsın gerçekten, yaşın kaç ?

birilerinin nokia ya artık cep tellerinin sadece kameralardan oluşmadığını söylemesi ve nokia nında bunu artık idrak etmesi gerekir...

Carl zeisse noldu direk sattı

Kinect den ziyade inşallah telefonlar üzerinde çalışırlar canon lense sahip bir telefon harika olurdu doğrusu

Çok özel lenslerle donatılmıştır inşallah

Amma cahil varmış burada... Carl zeiss lens canon lensten çok daha iyidir, zeiss lens ile rekabet eden lens nikon nikkor lenstir... Kaldıki haberde lens için değil görüntüleme teknolojisi için anlaştıkları yazıyor.. Hey allahım..

Carl zeiss çöp oldu zoomlarda ultra net görüntü verseydi lens çıkarmakla,olmaz bu işler Nokia kendini kurtardı aferin ona :)

Dandroios :)

Micrsoftun nokia'yı alması ona çok pahalıya patlayacak.Bu işden çok zarar görecekler.akıllı telefonların hemen hepsini çinin arka mahallerinde bir bodrum katında sıradan bir çinli üretebiliyor.Ne özelliği olacak ki ms kazanabilsin.Sen andriode bak aldı başını gidiyor android telefonmu üretiyor.Etrafınıza bakın IOs ve android haricinde telefon var mı.Sen bütün telefonlarda çalışan bir OS üretsene.yüklemesi basit,güncel,bütün akıllı telefonlarda çalışabilen.Tabi yoksun ki ortada.Takmışsın bir nokia.elinde patladı işte yakında kore yada çinli bir şirkete satmak zorunda kalacaklar.

13:19 daki çocuğu sahibi kimse alsın lütfen..

Yaşasın artık çökelek yapabilecez. Zilsesi yapamiyoruz. Altyazili film izleyemiyoruz. İnstagram betayi kullaniyoruzz demiyorsun. Tmm kardesim kameramiz iyi diyorsun. NOT TARAF DEGİLİM İOS VE ANDROİD KULLANİYORUM LUMİA SATTİM.

18:40 gerçekler acıtıyor dandroios lara milyarları baymaya devam edin siz o yorumu yazarken profesyonel nikon lullanmışlığımda vardı benim ve canon deneyimim var siz tatlı rüyalardan uyanamadınız o çok nefret ettiğiniz samsung varya işte o bile optik zoomlu telefon üretiyor üzgünüm sadece laf atıyorsun çocuk değilim yaşımda yeterli asıl ben sizin dandiosa ve dandroide milyarları bayan aklınızdan şaşarım ama tabi zevkler tartışılmaz herkes dandroiosta elsiklerden sıkıldı bıktı usandı birinde hız güvenlik stabilite yokken biride sana medya içeriği tüketirken çok kısıtlıyor :)

Bir telefonda en önemli şeylerden biri kameradır ben 1020 kullanıyorum 5s miş s5miş. S4zoommuş hiçbiri onunla yarışamıyor bile uygulama zaten yeterince var wpde ve her gün daha da iyisi geliyor donma kasma yok geriye ne kalıyor güzel bir anda çekilebilecek gerçekten kaliteli bir fotoğraf yada bir video bunu herkes ister

S zoom tasarım ve zooçda devrim yaptı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir