Microsoft, Windows 10'u "Bozmaya" Devam Ediyor: İşte Yeni Sorun...

Son Windows güncellemesi ile yaşanan sorunlara bir yenisi eklendi. Bazı kullanıcılar, Windows 10 arabirimlerinin dağıldığını rapor ediyor.

Windows 10 arabirimine neler oluyor?

Windows 10'un Ekim ayında gerçekleştirdiği büyük güncelleme bazı kullanıcılarda sorun yaratıyor gibi görünüyor. Raporlara göre özellikle masaüstü arabiriminin bazı kritik bileşenleri problemli çalışıyor veya ortadan kayboluyor. Farklı sorunlar bildiren kullanıcıların olması, bunun genel mi yoksa özel bir problem mi olduğuna dair soru işaretleri yaratıyor.

En çetrefilli sorunlardan bazılarının Windows 10'un çekirdek arabirimiyle ilgili olması endişe verici. Bazı kullanıcılar Dosya Gezgini'nin kendisinin güncelleme sonrası kararsız hale geldiğini bildiriyor. Microsoft'un Geri Bildirim Merkezi'ne gelen bir rapor şu şekilde: "Görev çubuğu sürekli olarak görünüp kayboluyor, dosya gezgini sık sık kilitleniyor. 30 saniye boyunca bu karışıklık sürüyor, daha sonra masaüstü açılıyor ve dosya gezgini çalışmaya başlıyor. KB4579311 (Mayıs 2020 Güncellemesi yaması) kaldırıldı ve sistem normale döndü."

Bu probleme ek olarak aksiyon merkezinin ortadan kaybolması ve performans sorunları gibi bir dizi yeni sorun da Ekim güncellemesi ile kullanıcıların başına bela olmuş gibi görünüyor. Bazı kullanıcılar mavi ekran hatalarının da geri geldiğini, bazıları ise yazıcılara bağlanamadıklarını söylüyor. Konu hakkında resmi bir açıklama yapmayan Microsoft'un hata raporlarını biriktirmekte olduğu ve yakında bu konuya müdahale edecek bir yama yayınlayacağı düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ya neden yapıyorsun micrsoft sen kötü birisin seni sevmiyorum

Bu son güncellemede yine boşta %100 HDD kullanımı oluştu.

Bende de sürekli çökmeler başladı ikinci HDD ye win 7 kurarak deneyecem sorun win 10 da mı yoksa donanımımdamı görmek için..

sürekli error veriyor o errorlarda çozülmüyor ki

microsoft almayın pişman olmayın win 7 daha iyi

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play