Microsoft, Windows Phone'u öldürmek istiyor!

Bu söylenti eğer gerçekse Microsoft, başarısızlığını itiraf edip Windows Phone defterini kapatabilir

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, Windows Phone'u öldürmek istiyor!

Bing Maps'i Uber'e satan Microsoft, büyük değişikliklerin eşiğinde - en azından bazı iddialar öyle gösteriyor. Firma, yeni söylentilere göre Windows Phone'da önemli değişiklikler yapabilir.

Yeni dedikodular, CEO Satya Nadella ve kıdemli liderlik takımının Windows Phone'u çöpe atmayı düşündüğünü söylüyor. Twitter'daki MSFTNerd hesabına göre Microsoft, Windows Phone yerine Android kullanmayı ve telefonlarını kendi belirlediği uygulamalarla sunmayı düşünüyor. Özellikle Windows 10 Mobile'ın arefesinde son derece uçuk görünen bu söylentilere hemen inanmamakta fayda var. Ancak Nadella'nın çalışanlarına yaptığı açıklamalarda "işlemeyen alanlarda zorlu kararlar vermek zorunda olduklarını" söylemesi, böyle bir ihtimalin yok sayamayacağımızı gösteriyor. Yine de, eğer böyle bir hamle yapılacaksa, bunun Windows 10 Mobile'ın başarısına bağlı olacağını kesinlikle söyleyebiliriz.

Dahası dedikodulara göre Microsoft ve Google, Maps, YouTube ve arama işlevlerinin Microsoft'un masaüstü sürümünü oluşturmak üzere ortaklık kurmayı düşünüyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 31 Yorum

kedidir kedi fazla takmayın :p

Delinin biri kuyuya taş atmış herkes inanmış

Son kısım çok saçma. Microsoft zaten bing ve bing Maps é sahipken google ile anlaşma yapmaz. Ama belki youtube kısmı olabilir

@01 Temmuz 2015 00:43 Bing Map'i sattı :D

Windows mobile cok dolu dolu ve gelismis bir sistemdi , windows phone ise berbat caginin en gerisinden gelen bir sistem.. imate jasjarim ,toshiba g900 um vardi goren mini laptop diyordu icinde komut satiri bilem vardi hey gidi gunler..

@01 Temmuz 2015 01:00 Komut satırı lazımsa hala var içinde ms-dos var.

Bu çok ama çok yanlış bir iş olur ve asla inandırıcı gelmiyor

Ha haber söylenti falan da gerçekler de ortada. Burdaki fanboylara bakmayin. wp rezil durumda. Zaten ms, nokia'dan ders çıkarmayarak baştan kaybetmişti. Pazardaki telefon üreticileri de wp nin geleceğinin olmayacağını biliyorlardı.

Bir türlü gelişmek bilmeyen uygulama mağazası, insanların wp'a gelmesini engelledi. Ayrıca var olan uygulamalar bile eksik olsa dahi paralı oluyordu bazen. Tamam hızlı felan ama telefonu alıp öyle bişey yüklemeden duracaksak wp'a geçmenin bi anlamı yok.

yav he he, windows phone öldü ölecek çöp iğrenç kötü. Bu kadar karalamaya gerek yok. Yazılımcıyım, mühendis adayıyım. ios ve android asıl gelişmeyen işletim sistemleridir. objective c'Ye verdiğim senelere yanıyorum. ios bitmiştir ve para tuzağıdır. os x, Windows ve Linux'a emek harcayın. gerisine değmez.

Böyle bir planları olsaydı Windows 10 tek platform ve evrensel uygulama desteği ile gelmezdi. Şu evrensel uygulama zımbırtısı için yıllardır altyapı oluşturmak eminim Microsoft'un mühendislerine kafayı yedirmiştir. Onca emek bir anda çöpe atılamaz. Adamlar sıfırdan yazılan Windows Runtime ile sistemin içine ikinci bir işletim sistemi gömdü resmen.

Windows telefon alanlar papazı buldu. windowsa artık güven olmaz.. ücretsiz verdiğinede yarın para ister.. vay alçak vay Windows telefonunu alanların güncellemeleri de artık gelmez. iyiki Windows almadım..gidip 1520,i alacaktım.. Windows telefon alanlara üzülüyorum.ayıp ettin Windows. yuh be sana..!

Wp'cularda microsoftu öldürür o zaman

Microsoft dandroid kullanacak. Rüyamda görsem tersi çıkar :)

Aşırı uçuk bir iddia bence.

Yazık olur. Android gibi bir yazılımın elinde dünya ne hale gelir. Wp çok kararlı ve sağlam bir sistem. Aynı zamanda rekabet olması da iyi olurdu. Gerçi wp nin öleceğini düşünmüyorum...

YAV HE HE zorla gömeceksiniz güzelim işletim sistemini

Microsoft Windows Phone basarisizliginin temelinde tamamen PR yatiyor. Siradan tanitim kampanyalari ve basarisiz uygulama magazasi yonetimi basarisizligin en belirgin ozelligi. Ben iPhone kullaniyorum ve bana gore Windows Phone piyasadaki en ozgun ikinci mobil isletim sistemidir

koskoca microsoft hali hazırda dedikodulara bakarak hazırlığını yaptığı mobil,tablet,bilgisayar ortaklığını bırakıp androide gececek öylemi :) bu haberi yazan sabah sabah ne içmiş neyin kafası bu

Microsoft bu dediğini yaparsa yiyeceği küfürün hakaretin yurt dışında açılan davanın haddi hesabı olmaz çünkü bu kadar kısa sürede dışarı attığı kitle ne yapacak acaba bun bir çözüm üretmeden gitmemesi lazım microsoftun.

bu kafayla çok bile yaşadı bence....

Ben L930 kullanıyorum diğer işletim sistemlerini de kullandım en son 10149 yapısını yükledikten sonra kesinlikle bundan sonraki telefonumda wp olur, ben bu makaleyi yazanların android ten para aldığını düşünüyorum çünkü wp nin istikrarlı bir yükselişi var son güncellemelerle.

SONRA DÖNDÜM VE DEDİM Kİ İYİ Kİ ANDROİD KULLANIYORUM....!!!!!!!!!!!!!!

windows phone fark yaratabilecek bir sistemken micosoftun ilgisizliği(android daha çok çalışıyorlar yeminle). kendi programlarının kalitesizliği(müzik ve video uygulaması leş gibi).bazı dosyalrın nereye gittiğinin belli olmaması(bluetooth). herkes mağazadan yakınıyor fakat benim yakındığım sistemin saçmalıkları ve microsoftun çoktandır bizi sallamayışı. İçimi döktüm yeminle !!

Tükürdügüne yalayan tek adam, M$

Böyle bir şey yaparsa o satya'ya orijinal kılıfı takılı L1520 göndereceğim. Dik konuma getirip dikkatlice üstüne otursun diye...

Belki isim değişikliği olabilir imaj değişikliği açısından.

Adamlar Windows 10 dan bahsederken ve bu kadar tek sistem reklamı yaparken Windows Phone nu silmek istemesi olanaksız. Google ile anlaşması daha da olanaksız.

Şuan için tamamlanmamış bir sistem ama Windows 10 ile bu kadar plan yapan Microsoft'un bunu çöpe atacağıda çok yakın gözükmüyor Windows Phone a ön yargılı bakanlar sadece Windows Mobile 10 u beklesin.Zaten Windows 10 dan sonrası geliştiricilere ve kullanıcılara kalmış.

böyle bişi yaparsa en büyük fanını kaybeder

Tüm siteler bir oldu kötüledi, hiç bişeyden anlamayan satış elemanları kötüledi, hiç kullanmadan fanboyluk yapanlar kötüledi . Microsoft ne yapsın. 3 yıldır lumia yapıyorum çevremdeki android cihaz kullanan arkadaşlarım ilk önceleri ama kendi sistemleriyle kıyasladıklarında bunun neyi tutmuyor diyorlar bana. Hız stabilite herşey windowsta ilk zamanlar uygulama yoktu şimdi kullanacak herşeyde var

Sen de yorum yaz