Microsoft, yarışmada iPhone dağıtıyor!

Şaka değil; gerçek! Microsoft, bu yarışmada başarılı olanlara iPhone hediye ediyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, onu tanıtmak için iPhone dağıtıyor!
Hediyeler arasında 5 farklı iPhone modeli varSina Weibo

Microsoft gibi pazarda kendine yer edinmek için var gücüyle çabalayan bir firmadan, kendi ürünlerini tanıtmasını ve kendi markasını taşıyan hediyeler dağıtmasını beklersiniz. Ancak Çin'de gerçekleşenler, bunun biraz tersine.

Cortana'nın "kız kardeşi" olarak tanınan XiaoIce'ı tanıtmak isteyen Microsoft, ona belirli cümleleri söyletmeyi başaranlara iPhone kazanmayı vadediyor. Sağdaki reklamdan yapılan çeviriye göre iPhone kazanmak için XiaoIce ile sohbet ederek onun belirli cümleleri söylemesini sağlamanız gerekiyor. Görselin sol sütununda iPhone'ların isimleri açıkça görünüyor.

Sina Weibo'da yapılan yarışmaya sadece Çin'de yaşayanlar katılabiliyor. Microsoft'un sahibi olduğu Nokia'nın telefonları yerine ilgi çekmek için iPhone'ları tercih etmesi ise gerçekten ilginç. Firmanın bu hamlesi, Windows Phone hayranlarının canını biraz sıkacak gibi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Önce cm ile androidi çalmaya çalıştı şimdide ios u ins. elinde patlar

tam tersi olması zaten düşünülemez :) gerçek kalite her zaman satar...

ms dalga geçmiş bence

Telefonlarının ilgi çekici ve dandik olmadığını kendi de biliyor tabi

Microsoftun amacı oranı artırmak

hain değil de ne. casusu ile ucuza aldığı nokiayı ne hale getirdi.

@31 Mar 2015 23:27 Gerçekten can sıkıcı bir durum. Nokia biraz kendini toparladı. Nasıl bir oyun çevirdiyse kendi bünyesine kattı. Ben yeni bir Lumia aldım. O da üzerinde Nokia yazan son modellerden olduğu için. Bundan sonra yeni bir telefon alacak olsam Lumia almam büyük olasılıkla. İşletim sistemi belki Windows Phone olur ama kendisi Microsoft olmaz. Apple, Google telefonlarına iPhone, Nexus diye isimler veriyor. Bu Microsoft yazıyor. Sen de benzer bir marka oluştursana. Ne diyeyim kendi sitesinde iPhone'un reklamın yapan firma. Ürünlerine yedek parça desteği olmayan firma. Ne yaptığını kendisinin bile anlamadığı firma. (Geniş Aile dizisindeki Ulvi gibi oldu.)

Dandroidciler gelmeden ilk yorum :D Sonunda WP de kabul etti iPhone'nin gücünü. Dandroidciler bana/bize laf sokmaya çalışmak yerine gidin siz Whatsapp'tan arama yapın gelin hadi.

Açık kaynaklı uygulamalara izin vermediği sürece lumia dan sadece telefon olur dayatmasın benimkileri kullanacaksınız diye herkes skype kullanmıyor

Kısaca insanlara şu mesaj veriliyor herşeyiniz ile bizimsiniz marka fark etmez rekabet var gibi ama hepsi abd malı bilgileriniz bizim sizde öyle :-$

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost