Microsoft'tan Apple'a bir taş daha!

Microsoft, rakibi Apple'ın Macbook Air'ine taş attığı eğlenceli bir reklam filmi daha yayınladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Microsoft'tan yeni Surface Pro 4 reklamı Microsoft, rakibi Apple'ın Macbook Air'ine taş attığı eğlenceli müzikli reklamını yayınladı!

Microsoft, daha iki hafta önceki reklamında iPad Pro ve Apple'ın dijital asistanı Siri'ye taş atmıştı. Şimdi ise firma, yeni reklamında Surface Pro 4'ü MacBook Air ile karşılaştırdı ve tahmin edebileceğiniz bir sonuca vardı.

Reklamda iki cihaz arasında müzikli bir karşılaştırma yapılıyor ve Microsoft, MacBook Air'in eksik yönlerini, Surface Pro 4'ün ise daha üstün olan yönlerini öne çıkarıyor. Bilgisayarının çıkartılabilir klavyesini, dokunmatik ekranını ve kalemini kafiyeli sözlerle öven firma, MacBook Air'in "daha yavaş, daha ağır ve biraz kare" olduğunu söylerken Surface Pro 4'ün "daha hafif olduğunu" kulağa hoş gelen kafiyelerle söylüyor.

Açıkçası Microsoft'un bir sonraki Surface reklamının nasıl olacağını şimdiden merak etmeye başladık. Bu tür eğlenceli reklamlar, okula başlamak üzere olan öğrencilerin yeni tabletlerini seçmeleri konusunda yardımcı olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Okula başlayana gidip ipad yada surface alacak değiller. 100 liralık tablet alırlar en fazla 200 liralık alırlar. Türkiye için böyle.

Surface tercih etsem de, Macbook'a bu kadar alay fazla olmuş. Macbook ve bir tablet-pc karşılaştırılmamalı, ikisinin de farklı özellikleri var allah aşkına.

Nedense Microsoft bunu hep yapıyor. Google'a da demediğini bırakmadı. Her iki firmadan da tık ses çıkmıyor. Mahallenin dobracı delisi gibi davranıyor.

Bu tip haberlerde alt yazı eklemeniz daha yerinde olacaktır.

doğru olabilir ama bu işlerle uğraşacagına önce git de windows phone sistemini düzgünce yap millet aldı yürüdü gitti ms ise hala verdiği sözleri tutmasını beceremeyen bir firma . eski wp kullanıcısı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play