Microsoft'tan daha iyi bir Maps geliyor!

HERE uygulamalarının Windows'a veda etmesi, Microsoft'u yeni arayışlara itti!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan daha iyi bir Maps geliyor!

Windows Phone'un yakında HERE Maps uygulamasından yoksun kalacağı, HERE'ın dün yaptığı açıklamayla ortaya çıkmıştı. Şimdiyse Microsoft, kendi harita çözümünü geliştireceğini duyurdu.

HERE başlangıçta Nokia tarafından geliştirilmekteydi. Nokia'nın yazılımı o kadar iyiydi ki Microsoft, Windows Phone 8 ve Bing Maps'te HERE verilerine ve harita uygulamalarına güvenmeyi tercih etti. Ancak Microsoft, Nokia'nın yalnızca cihaz üretme bölümünü satın aldığından, ABD dışında iyi bir harita çözümünden yoksun kaldı.

Ancak HERE ile ilk ortaklığını kullanan Microsoft, konum çözümlerini Bing Maps adıyla geliştirmeye devam edeceğini duyurdu. Son dönemde bazı geliştirmeler yapılan uygulama, yakın gelecekte yeni işlevler almaya devam edecek. Bu yenilikler arasında sürüş modunda ve aramada yapılacak geliştirmeler var.

Bing Maps'teki geliştirmelerin Windows 10 Mobile kullanıcılarını memnun edip etmeyeceğini biz de merak ediyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Hiçbir şey Google Maps kadar iyi olamaz. Google bir numara bu konuda.

@16 Mart 2016 20:55 tabi canım gidecek yer konusunda yaratıcılığına yetişecek eleman yok bu dünyada Gideceğin yer dışında her yere götürüyor

Ben insider olarak kullanıyorum here mapsı hiç aratmadı. Sadece here kadar hızlı çalışmıyor. Yeni çıkmış bir program için kabul edilebilir düzeyde.

Ad değişiyor bir değişim yok

Here Maps king yaa neden kaldiriyorlar? :(

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost