Microsoft'tan HoloLens için video!

Microsoft, son "oyuncağı" HoloLens için yeni bir video serisi yayınlıyor!

Oynat Microsoft'tan HoloLens geliştiricilerine! Microsoft, HoloLens için uygulama geliştirmek isteyen geliştiricilere videolu eğitimler hazırladı!

Microsoft'un sanal gerçeklik cihazı Hololens'in geliştiricilere yönelik sürümü için geçen hafta ön-sipariş toplanmaya başlanmıştı. Dağıtımına 30 Mart'da başlanacak cihazın 3.000 dolarlık ücretini ödeyemeyecek olanlar için Microsoft, bazı geliştirici araçları ve bir emulatör sunmuştu.

Firma, sanal gerçeklik başlığı için uygulama geliştirmek isteyenlere özel bir video serisi de hazırlıyor. Bu videonun ilkini yukarıda izleyebilirsiniz.

HoloLens'te çalışan Windows 10'a "Windows Holographic" adı veriliyor. Bu sürüm OEM'ler tarafından lisanslanabildiğinden diğer firmalar, HoloLens'i kendilerine göre değiştirerek üretebilecekler. Microsoft, henüz tüm araçların kullanıma açılmadığı konusunda da uyarıda bulunuyor. Firma geliştiricilere bu sırada 3D uygulama geliştirmeye alışmalarını tavsiye ediyor.

HoloLens'le işe başlamak isteyen geliştiriciler, şu an Visual Studio 2015'i kullanarak HoloLens API'sinden faydalanabiliyorlar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir