Microsoft'tan yeni Continuum reklamı!

Windows 10 Mobile'lı telefonunuzu PC gibi kullanmanızı sağlayan Continuum, işte böyle çalışacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Microsoft'tan yeni Continuum reklamı! Windows 10 Mobile'lı telefonunuzu PC gibi kullanmanızı sağlayan Continuum işlevi, MS videosunda!

Windows 10 Mobile ile çalışan telefonunuzu yalnızca 99 dolar harcayarak bir çeşit PC'ye dönüştürebilirsiniz. Continuum adlı bu işlev, Microsoft'un internete yeni sızan reklamında detaylarıyla gösterildi.

Reklam, Continuum'un ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlatıyor. Telefonunuzu Microsoft Display Dock'a bağladıktan sonra ikinci bir ekran (ve bir fare, klavye) yoluyla uygulamalarınızı kullanabiliyorsunuz. PC'dekine benzer bu deneyim, Universal Windows Platform sayesinde mümkün hale geliyor. Reklamda bu sırada telefonunuzu kullanmaya devam edebileceğinizden de bahsediliyor.

Bu işlev, Windows Mobile'ı rakip işletim sistemlerinden ayırmakla kalmıyor, aynı zamanda telefonunuzla verimliliğe yönelik işler yapmanıza izin veriyor. İşlevin yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağı, platformun ihtiyaç duyduğu pazar payını ona kazandırıp kazandırmayacağı ise zamanla belli olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Vay be diyorum. Microsoft yarım yamalak bir işletim sistemi ile girdiği mobil pazarda android'in işlevselliğini ve ios'un güzelliğini geçmek üzere. Belkide sıradaki telefonum win10 yada 11 ile çalışan bi tanesi olur.

Kesinlikle sana kayılıyorum Microsoft çok işler çıkarmaya başladı umarım daha da gelişir...

Çift 4k ekrana eş zamanlı görüntü aktarımı. 30 küsür Gb/bits band genişliği ediyor. Çift USB vs Bluetooth'unda aynı anda çalıştığını hesaba katarsak bu cihaz bir mühendislik harikası. Bunu yapan firma yok. Bunu yapabilecek başka bir telefonda yok.

Herşey İyi güzel de bu video da bu kadar şey anlatılıyor mu ya??

2011 yılı üretimi Motorola Atrix ve onun kullandığı dock station geldi aklıma bu ürün ve reklamı görünce , aynı işlevlere sahipti Atrix'de , Bu arada Atrix'de parmak izi okuyucuda vardı bunuda ayrıca hatırlatalım (malum bazı iphone kullacıları ilk parmak izi okuyucu olayını iphone buldu sanıyor) . Atrix 'de android tabandan hareketle pc gibi kullanılabiliyordu . Bu olayı Microsoft 'tan Windows tabanında görmek güzel.

Sen de yorum yaz