Microsoft'un Dialer uygulamasından detaylar!

Microsoft'un Android için sunduğu uygulamalar arasına bir yenisi daha ekleniyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'un Dialer uygulamasından detaylar!

Microsoft, çapraz-platform stratejisi kapsamında geçtiğimiz aylarda bir dizi Android ve iOS uygulaması piyasaya sürmüştü. Bunlar arasında önemli bir güncelleme alan Skype ve eposta / mesajlaşma uygulaması Send vardı. Firma, Android'deki Echo Notification Lockscreen'in geliştiricilerini de kendisine katmıştı.

Şimdi ise firmanın Android'li uygulamalarının arasında bir yenisinin ekleneceği, bu yeni uygulamanın bir numara çeviricisi olacağı söyleniyor. Gadget 360'a göre Dialer adlı uygulama, Microsoft'un Skype takımı tarafından geliştiriliyor ve düşük hızlı ağlar üzerinden sesli görüşmeleri destekliyor. İddiaya göre uygulama, Android'in varsayılan çeviricisinin yerini alıyor.

Dialer'ı çekici kılacak iki işlev daha bulunuyor. Uygulama, kişileriniz arasında dolaşmanıza izin vermenin yanında, yakınınızdaki insanların ve ilgi alanlarının kişi detaylarını hızla aramanıza izin veriyor. Truecaller'a benzer bir işlev de sunan Dialer, bilinmeyen bir numara tarafından arandığınızda, sizi kimin aradığını farklı kaynaklardan araştırıyor.

Rapora göre Microsoft, Android'e özel Dialer'ı Aralık ayının ikinci haftasında Hindistan'da kullanıma sunmaya başlayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Microsoft kendi ayağına sıkıyor lumiaya bukadar güzel uygulama yapmıyor

@16 Ekim 2015 16:54 Android'i ileride Windows Phone için getireceği özellikleri bir nevi sevilip sevilmeyeceğini test ediyor. İleride güncellemeleri buna göre şekillendirecek ama şahsi düşüncem gerçeklik payı ne kadar olur yorum yapamıyorum.

Hep android e özel Windows Phone a bi düzgün uygulama bile yapamadı. 3.parti geliştiriciler Microsoft dan daha güzel uygulama yapıyor Windows Phone da.

Bir alan birdaha lumiaya yaklaşmıyor benim gibi

Sen de yorum yaz