Microsoft'un efsane konsolu Xbox 360'ı özleyenlere çok özel bir sürpriz geliyor

2023 yılında yeni bir Xbox 360'ınız olsun ister miydiniz? Yakında piyasaya çıkacak olan set ile bu mümkün. Ama bu kez kendi konsolunuzu kendiniz yapmak zorunda kalacaksınız...

Xbox 360'ı özleyenlere çok özel bir sürpriz geliyor

Xbox 360 ilk olarak 2005 yılında satışa sunuldu ve 2016'da üretimi sona erdi. Ama şimdi, 2023 yılında, yepyeni bir Xbox 360 satın alabileceksiniz. Ancak onu kendiniz monte etmeniz gerekiyor.

Microsoft'un en çok satan konsolunun üretimini durdurmasının üzerinden yedi yıl geçse de, blok oyuncakları şirketi Mega, 8 Ekim'den itibaren yalnızca Target mağazalarında satışa sunulacak olan 3:4 ölçekli bir Xbox 360 replikasını tanıttı.

1.342 parçadan oluşan set, konsolu, bir Xbox 360 kumandasını ve Halo 3'ün bir kopyasını içeriyor.

Setin açıklamasına göre, Halo 3 diskini konsola yerleştirmek anakartı etkinleştirecekmiş. Bunun ne anlama geldiğinden pek emin değiliz. Setin detaylarına gösterilen özen oldukça etkileyici. Üstelik tamamen çıkarılabilir olan gri 360 sabit diskler de dahil edilmiş.

Setin kutusu bile neredeyse birebir 360 kutusunun görünümünü taklit etmiş, hem de o sinir bozucu yan kıvrımlara kadar...

Şöyle bir düşününce, bu nostaljik set ile 30'lu yaşlardaki nesil, zamanda geriye doğru bir yolculuk yapabilir. Ne de olsa bu yıl Final Fantasy, Diablo, Baldur's Gate ve Armored Core oyunlarının manşetlere çıktığı, üç büyük shonen anime serisinin televizyona geri döndüğü ve bir Teenage Mutant Ninja Turtles filminin vizyona girdiği yıl.

Set 8 Ekim'de 149.99 dolardan piyasaya çıkacak. Target'ın web sitesinde ön sipariş verilebiliyor, ancak ön siparişler çoktan tükenmiş durumda.