Milyon milyon Firefox indirdik!

Firefox 4, ulaştığı indirilme sayısı ile şov yaptı. Peki yeni Firefox'u en çok hangi ülkeler indirdi

  • Melik Arslan
Firefox 4, 100 milyon kez indirildi!
Firefox 4, Beta sürümlerinden sonra çok sağlam bir final sürümü yayınladı.

İnternet tarayıcıları arasında önemli bir yeri bulunan Firefox'un 4. sürümünün son haline ulaşabilmesi için Mozilla tarafından tam 12 tane beta sürüm yayınlanmıştı. Görünüşe göre Mozilla, bu 12 beta sürüm sonrası Firefox 4 için kullanıcıları memnun eden bir final sürümü yayınlamış, zira Firefox 4, 100 milyondan fazla kez indirildi.

Geçtiğimiz Mart ayının 22'sinde yayınlanan Firefox 4, bir aydan birkaç gün daha fazla bir zaman içerisinde 100 milyon indirilme sayısını geçmeyi başardı. Firefox 4'ü indirenlerin bölgesel dağılımına bakıldığında ise Avrupa bölgesinden %38,6'lık bir dilim görülürken, ilginç olsa da pastanın büyük dilimi Amerika Birleşik Devletleri'ne ait.

Amerika kıtasında 30 milyon indirilme sayısını geçen Firefox 4, bu indirmelerin 24,4 milyonunu Birleşik Devletler'den, geri kalanını ise Kuzey Amerika'dan elde etti. Bununla birlikte Avrupa ülkelerinden en çok Almanya'da indirilen Firefox 4, Avrupa'dan toplamda 7,3 milyon indirme sayısına erişti. Asya bölgesinden ise 20 milyonu geçen indirme sayısına ulaşıldığı biliniyor.

Tüm indirmelerin güncelleme mi yoksa yeni kullanıcılar tarafından mı yapıldığı hakkında henüz net bir bilgi yok...

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

yahu firefoks ne ya? tarayıcımı bu? neyi tarıyor :)

firefox 4 gerçekten başarılı

forever Firefox hahahah

Firefox akar kardeşim bilgisayardan gerçek anlamda anlıyan kullanıcı firefox kullanır about:config ayarıyla piyasadaki tüm tarayıcıların tozunu atırır %100 özelleştirebilirlikle üzerine tanımam

Bana hiç inandırıcı gelmiyor. En azından 'Tüm indirmelerin güncelleme mi yoksa yeni kullanıcılar tarafından mı yapıldığı hakkında henüz net bir bilgi yok' buna güncellemelerinde dahil olduğundan eminim.

Ben zaten her internet cafe'ye gittiğimde ilk firefox 4'ü indiriyorum. 20-25 kez indirmişimdir :)

Firefox 4 gerçekten güzel pişirilmiş.

arkadaşlar ben firefox beta 12 kullanıyordum ve son sürüme geçmeye sıcak bakmıyordum firefox 4 son sürüm yayınlandığı vakit ben firefox beta 12 taracıyı açtım fakat kendi kafasına göre tarayıcım firefox 4 son sürümü indirdi kurdu böylece bilgisayarımda aynı anda hem firefox 3.6 hemde firefox 4 kurulu olması enteresan durum oluştu

firefox firewfox 4 ün kullanıldığı yalanını sürdürebilmek için böyle üç kağıtlara başvuruyor anlaşılan

bende aynen bye bye firefox (bir elvedada internet explorer 9a)

firefoxun yenen bir diğer yamukluğunu daha paylaşayım firefox downloadhelper eklentisini kullanıyordum indirdiğim bir videonun formatını değiştirmek istedim ancak bunun için program kurmam gerektiği uyarısı vardı bende işlemi anında sonlandırmak istedim ancak buna rağmen bilgisayarda flv source filter (swishzone diye bir firmaya ait) diye bir program kurulmuş durumda hemde program kaldır listesinde gözükmüyor yani programı kaldıramıyorsunuzda ve sürekli indirdiğim videoyla format çevirme işlemi ile meşgul oluyor ama bu işlemi yapmıyor ama bilgisayarın %60 performansından götürüyor hiçbir şekilde videoyu sildirmiyor veya herhangi bir işlem yaptırmıyor diğer kullanıcı hesabını kullanarak güç bela işlem yaptığı videoyu çöpe kaldırabildim ama bu videoyu çöpten silemiyorum çünkü bu program çöpten bile çalışıyor dünyanın gelmiş geçmiş en belalı virüsüne bile on takar ve bu virüsvari programa firefox sayesinde bulaştım sözüm ona firefoxda en güvenilir eklenti

en iyisi chrome diyorum

fake koca bir balon siteden ayrıntılara bakınca sadece almanyanın nordrhein-westfalen eyaletinde neredeyse 2 milyon kişi tarafından indirilmiş. eyaletin nüfusu 17 milyon bu demek oluyor ki bilgisayar kullanmayanlar ve anlamayanlar çıkarıldığında herkes firefox 4 yüklemiş tabi yersen. firefoxçular iyi çalışmış bravo hergün 3-5 tane yükleyin. büyük firmalar! (google, microsoft) böyle olmamak için sadece ilk gün indirildiği rakamları açıklıyorlar.

firefox,un üstüne tarayici tanimam :-))

firefox ve opera google ile microsoft'a bayağı ilham vermişti.

ama 4 numaralı sürüm benim bilgisayarı o kadar kastı ki, 3 numaralı sürüme dönmek zorunda kaldım.

bu sorunu başka yaşayan var mı?

Güncellemedir; şahsen bende öyle güncelleştirme ile yüklendi. Firefox çok başarılı ancak chrome daha hızlı. Kafama göre ya chrome ya da firefox kullanıyorum. :)

vazgeçemiyorum ki. hayır vazgeçmek gibi bir niyetim de yok zaten. eklentileriyle, hızıyla harika bir tarayıcı. tek sorunu ram'i fazla kullanması. ama o da umurumda değil. chrome ve firefox'ta 10ar sekmede sayfa açtım ve karşılaştırdım. ikisi de 300-400 MB ram kullandı. hatta chrome daha fazla ram kullandı. tek sorun firefox'ta ram yükseldikçe yükseliyor yavaş yavaş ama inmiyor firefox'u kapatana kadar. o da benim için sorun olmuyor zaten 3 GB ram boşta duruyor kullansın bana ne.

Güncellemedir; şahsen bende öyle güncelleştirme ile yüklendi. Firefox çok başarılı ancak chrome daha hızlı. Kafama göre ya chrome ya da firefox kullanıyorum. :)
-----------------------
Aynen!

millet şöyle bi bakayım diye yüklemil ama hantallığını görünce kaldırmış bence.

firefox senelerdir kullandığım vazgeçilmezlerden.3.5 ve 3.6 sürümleri bende hata oluşturduğu için 3.0.3 sürümünü kullandım.hızlandırma ayarları ,fasterfox vs ile süper bir hale getirdim. 4 sürümünü indirdim.başlangıçta güzeldi fakat 4 bana o kadar iyi gelmedi.firefox 4 e oranla google chrome çok daha hızlı ve iyi.. firefox 3.0.3 e döndüm.eklentilerinden vazgeçemiyorum..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play