Mozilla, Firefox'a Reklam Filtresi Ekleyecek

Online reklamlarla savaşmaya karar veren tarayıcılar listesine şimdi de Firefox eklendi!

  • H. Hüseyin Öztürk
Mozilla, Firefox'a reklam filtresi ekleyecek

Mozilla'nın yol haritasında, bu senenin ilerleyen vakitlerinde Firefox'a ekleyeceği basit bir reklam filtresi dikkat çekiyor. Bu hareket, Mozilla'da yol haritası ve topluluk lideri Asa Dotzler'in web deneyimini kötü hale getiren şeyleri açıklamasının ardından geliyor. Dotzler, Pazar günü yaptığı yol haritası güncellemesinde şöyle demişti: "Takip ediciler, rahatsız eden reklamlar ve diğer kötü şeyler insanları açık internetten uzaklaştırıyor ve bu, ne internette gezinenler ne de yayıncılar için iyi bir şey."

Dotzler'in söylediğine göre Firefox, bu tür web deneyimini kötü hale getiren şeylerin en kötülerini engelleyerek kendi duruşunu sergileyecek. Firefox bunu yaparak, dahili bir reklam engelleyici ile gelen Opera ve Chrome'u izlemiş olacak.

Dotzler, "reklam engelleme" yerine "reklam filtreleme" ifadesini tercih ediyor çünkü Google gibi, Firefox da tüm reklamları engellemek yerine en kötü özelliklere sahip reklamları aradan çıkaracak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Evet, bu iyi bir gelişme! VPN de bekliyoruz. Hatta Thunderbird'ün bile VPN'i olmalıdır. Opera VPN boşluğunu çok iyi değerlendirdi. Mozilla da değerlendirmelidir...

Biz hepsini aradan çıkartıyoruz, sıkıntı yok. :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play