Mozilla'dan Firefox için gerçek gizlilik modu

Firefox'a, verilerinizi ele geçirmeye çalışan web sitelerini engelleyecek yeni bir mod geliyor!

Mozilla'dan Firefox için gerçek gizlilik modu

Mozilla, kullanıcılara kişisel gizliliği gerçek anlamda sunacak bir web deneyimi yaşatmak için çalışıyor. Şirket Firefox için üçüncü şahıslar tarafından kullanılabilecek, davranışları izleyen web öğelerini engelleyebilecek özel bir tarama modunu test ediyor.

Mozilla'nın deneysel modu, reklam ağları ve analiz şirketlerinin kullanıcı izlerini takip etmesinin önüne geçmeyi hedefliyor. Şirket geçtiğimiz Cuma günü "Private Browsing" olarak adlandırılan özelliğin Windows, Mac ve Linux için Firefox Developer Edition, Android için ise Firefox Aurora içersinde kullanılabilir olduğunu açıkladı.

Şu anda test sürecinde olan yeni modun Firefox'un gelecekteki sürümlerine dahil olabileceği belirtiliyor. Mozilla, bu fonksiyonun bazı "veriye aç" web sitelerinin düzgün yüklenmemesine neden olabileceğini söyledi. Şirket kullanıcılara sıkıntı yaşamamak adına bazı web sitelerinin engellemesini kaldırmalarını önerdi.

Yeni özelliğin, mevcut "Private Browsing'den" ne farkı olduğunu henüz bilmiyoruz. Ancak Mozilla, bu sayede "gerçek bir gizlilik" sunacağının iddiasını taşıyor. Yakında yeni modu kararlı bir Firefox sürümünde kullandığımızda, bu farkı anlayacağımızı umuyoruz...

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Güzel bir gelişme.. bu sayede reklam şirketleri biz Mozilla Firefox kullanıcılarının verilerine erişmesi mümkün olamayacağından kendilerinin bizi arayabilmeleri için CALL CENTER numaralarımızdan bizlere ulaşabilirler. :)

seviyorum firefox,kullanıcıların dilinden anlıyor

Firefox uzun zamandır görselliği geliştirmekten pek öteye gidemedi bu sefer işe yarar bi çalışma yapmış.

sürekli ürünlerini geliştiren çalımalar yapıyorlar. Bu gayretlerini takdire şayan buluyorum. Hiç dur durak bilmiyorlar. Aynı zamanda Tor browserlarını da kullanıyorum.

Yine kullanıcılarına bu kadar değer veren nadir kuruluşlar arasındaki Mozilla vakfından. Sadece tarayıcınızın yeni sekmesiyle beraber gelen reklamları kapatmayıp , ara sıra bu reklamlara tıklayarak kolayca vakfa çalışmaları için destek olabilirsiniz. Bilge Baykuş

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost