Mozilla'dan Sevindiren Firefox açıklaması!

Mozilla, Firefox kullanıcılarını fazlasıyla mutlu edecek, özel bir mesaj yayınladı...

  • Ali Ruhi Öztürk
Mozilla'dan Sevindiren Firefox açıklaması!

Mozilla, "beyaz şapkalı" hacker'lar sayesinde, sadece 2016 yılı içerisinde 130'dan fazla güvenlik açığını kapadığını, yayınladığı bir mesaj ile paylaştı.

Firefox, 500 milyon kullanıcı sayısıyla dünyada ikinci en çok kullanılan tarayıcı konumunda. Birinci sırada ise bütün tarayıcıların yüzde 50'sini oluşturan Chrome var. Mozilla güvenlik şefi Richard Barnes yaptığı açıklamada, kapatılan açıkların ve düzeltilen hataların internet güvenliği bakımından çok önemli olduğunu söyledi: "Her gün milyonlarca insan Firefox kullanarak internete erişiyor. Sistemimizde bulunan tek bir açık bile bütün kullanıcılarımızın güvenliğini tehlikeye atabilir ve cihazlarının üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesine sebep olabilir. Eğer bu güvenlik araştırmasını yapmasaydık, bütün Firefox kullanıcıları tehlikede olacaktı."

Barnes açıklamasının devamında rakip firmalarla birlikte çalıştıklarını ve bu sayede daha iyi bir şifreleme sistemi geliştirmeye çalıştıklarını söyledi. Google, Facebook ve Cloudflare ile birlikte testler yapan şirket yeni şifreleme sistemlerinin çalıştığını belirtti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Edge varken gereksiz bir tarayıcı. Tasarımı internet Explorer a benziyor. Internet Explorer bile chrome dan ve firefox tan daha hızlı ve daha iyi.

@Arda Barış ÖZELMAS bebeler geliyor yorum yapiyor

Forever Firefox... Forever Open Source...

Firefox haricinde hangi tarayıcıda çit tıkla sekme kapatabiliyorsunuz veya izlediğiniz videoyu önbellekten şap diye indirebiliyorsunuz hangi tarayıcıda super start başlangıç sayfası yerimi özellik mevcut farklı tarayıcılara yöneldiğimde mutlaka biryerde takılıp kalıyorum en sonunda firefoxta kalıcı kıldım .....bence PROFESYONELLER FİREFOX KULLANIR gerisi cucumber

En favori tarayıcım Firefox'tur, sonra Opera gelir. Opera'yı da çok sevmemin nedeni entegre ad blocker'a ve VPN'e sahip olmasıdır. Firefox'ta da bu özelliklerin olmasını isterdim. Diğer taraftan bu iki browser'ın mobil versiyonlarına daha fazla önem vermeleri gerekir. Tarayıcılarda (mobil&desktop) mutlaka görmek istediğim özellikler ise, şunlardır: 1) Mobil net için DNS ayarlayabilme 2) Ad Blocker 3) VPN 4) Veri Sıkıştırma 5) Sandbox 6) Java&Javascript Enabling/Disabling 7) Favorites Widget >>>

8) Özellikle Android'de Ergonomik Tam Ekran Modu...

Sen de yorum yaz