MS sözünden döndü, yeni Office'e beta geliyor

MS'ten Office 2010 ile ilgili müjdeli haber geldi: Beta sürecine kimler, ne zaman katılabilecek?

  • Ümit Öncel
MS sözünden döndü, yeni Office'e beta geliyor
Office 2010 betası 2009'un üçüncü çeyreği için planlanıyor.

Pek çok bilgisayar kullanıcısını yakından ilgilendiren Microsoft'un yeni Office paketi ile ilgili ilk detayları size geçtiğimiz günlerde aktarmıştık. Microsoft konuyla ilgili yakın zamanda bir açıklama yapmış ve Office 2010'un halka açık beta sürecinden geçmeden piyasaya sürüleceğini söylemişti. Fakat bu açıklamanın üzerinden çok zaman geçmeden, Microsoft bu sözünden döndü ve halka açık beta süreci ile ilgili daha olumlu bir açıklama yaptı.

Konuyla ilgili yorum yapan bir Microsoft yetkilisi: "Office için planlanan geliştirme süreci, diğer yazılımlarımızdan çok da farklı olmayacak. Beta süre genellikle davet sistemi üzerine kurulu ama bu sayede milyonlarca kullanıcı yeni Office'i piyasaya çıkmadan önce test etme şansına sahip olacaklar" diye konuştu.

Beta süreci 2009'un üçüncü çeyreğinde, yani Temmuz - Eylül sürecinde başlayacak ve pek çok kullanıcı bu süreçte yeni Office'i test etme ve olası hataları bulma şansını yakalayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Güzel haber

officeler çok pahalı gerçekten inşallah ucuz olur.ben 2010 a geçmeyi düşünmüyorum

Windows 7' den öğrendiklerini Office 2010 a uyguluyorlar. Çok fazla kullanıcı deneyimi ve daha iyi bir yazılım buildleri de düşer paylaşıma.

beta testinden geçmiş yazılımlarına bile daha 2-3 ay geçmeden, kurulum boyutunun yarısı kadar service pack çıkaran bi firmanın, beta testi yapılmamış bi ürününü harbi görmek isterdim :)

buda 2003ü baltalamaya çalışcak :)

MS office'yi pahalı bulanlara open office 3'ü tavsiye ederim. Bir defa deneyin vaz geçemeyeceksiniz.

open office kullanıyorum çok memnunum ancak 20 ytl civarı olursa alınabilir. Yoksa aynı kalitede open office var. Hem de ücretsiz.

Openoffice ücretsiz bir yazılıma göre iyi ama Office2007nin yanına bile yaklaşamaz bence.Çoğu yerde lisanssız kullanıldığını da hesaba katarsak openofficein hiç bir çekiciliği yok.

openoffice ile MS 2007 yi karşılaştıranlara gülemiyorum. sadece acıyorum.

open office yükleyin hem daha az yer kaplıyor hem de aynı işi görüyor!

Ben 13 yıldır bilişim sektöründeyim binlerce projeye imza attım ama microsoftun bazı satratejileri bana göre gerçekten çok can sıkıcı bunun için ben ve danışmanlığını yaptığım 8 firma alt yapı konusunda tamamen linux a geçmek için çalışmaları son hızla sürdürüyorum. Özellikle open ofis 3.1 versiyondan sonra bence en az ms office 2007 kadar başarılı. Lütfen arkadaşlar kullanmadan yorum yapmayın. Hemde ms office 2007 de ayrıca parayla satılan birçok özellikte ücretsiz olarak geliyor. Kullanın sonra tartışalım bence. Bir bilşimci olarak resmen başım döndü allah aşkına ya her 2 yılda bir yeni sürümmü çıkarmış. Doğal olarak yönettiğim sistemde 1000 üzerinde pc var ve ms office 2007 ye geçmeyi düşünmüyorum. Hem maliyet hemde 2010 çıkınca 2007 maleef çöp oluyor. Ama hakkını vermek gerekirse ms outlook 2007 gerçekten mütiş bir uygulama ve sanırım en iysi. Outlook kullanmayacaksanız kesinlikle size open yada ibm office öneririm. Saygılarımla

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play