Muhtemelen bilmediğiniz 7 Android ipucu!

Android'li telefonunuzu keyifle kullanmanızı sağlayacak, belki de bilmediğiniz 7 pratik ipucu!

Muhtemelen bilmediğiniz 7 Android ipucu!

Android, hepsi birbirinden faydalı işlevlerle, ince ayarlarla dolu bir işletim sistemi. Peki Android'li telefonunuz veya tabletinizi ne kadar iyi tanıyorsunuz? Telefon etmek, mesaj göndermek ve uygulama yüklemek konusunda sıkıntı yaşamadığınızdan eminiz. Ancak bilmediğiniz bazı şeyler de olabilir. Keşfetmek için yazımızı okumaya devam edin.

1. Geliştirici modunu açın

Bu ipucu çoğu kullanıcı tarafından bilinir, ancak önemli olduğundan atlamak istemedik.

Ayarlar > Telefon hakkında yolunu izleyin ve yapı numarası üzerine yedi kez dokunun. Geri sayım tamamlandıktan sonra "tebrikler, artık geliştiricisiniz" diyen mesajı göreceksiniz. Ayarlar menüsünü açtığınızda göreceğiniz Geliştirici seçenekleri öğesine tıklayarak ek seçeneklere ulaşabilirsiniz.

2. Animasyon ölçeğini değiştirin

Telefonunuz ekran geçişlerinde takılıyorsa, "Window animation scale", "Transition animation scale" ve "Animator duration scale" ayarlarını 1x'ten 0,5x'e değiştirerek geçişleri hızlandırabilirsiniz. Bu işlem telefonunuzu gerçekten hızlandırmayacak, ancak daha hızlı çalışıyor gibi hissetmenizi sağlayacak.

3. Uygulama varsayılanlarını temizleyin

Bağlantıların ilgisiz uygulamalarda açılması gibi bir sorun yaşıyorsanız, Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyin ve açılan uygulamayı bulun. Uygulamanın adının üzerine dokunduktan sonra ekranı aşağı doğru biraz kaydırın ve "Varsayılanları temizle" düğmesine dokunun.

İşe yaramazsa, aynısını kullandığınız web tarayıcısı için de yapmayı deneyin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Android ve keyif kelimelerini lütfen yan yana kullanmayın....

@17 Şubat 2016 04:40 Android 2.x.x kullanıyorsan yok tabi keyif.

@17 Şubat 2016 12:06 Android windows'a kurban olsun.

animasyon hızlandırma olayı iyimiş

Android kullanan birçok kişinin yaptığı, Home tuşuna uzun basıp çıkan ekranda uygulama görüntülerini sola kaydırarak ekranı temizleme. Birçok kişi böyle yapınca uygulamaların kapandığını sanıyor. Ama hiç bir şey olmuyor.

@18 Şubat 2016 09:59 Uygulamanın ara yüzü kapanıyor, arka planda çalışmaya devam ediyor. Arka planda da çalışmasını istemiyorsanız, Uygulama Yöneticisinden "Durmaya Zorla" seçeneğini kullanmalısınız. Ancak uyarayım uygulama çalışırken, örneğin arama geldiğinde uygulama tamamen kapanabilir (uygulamadan uygulamaya değişebiliyor).

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Muhtemelen bilmediğiniz 7 Android ipucu!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir