Navigasyonda Dünya lideri TomTom Türkiye'de!

Navigasyon cihazı pazarının tartışmasız lideri TomTom, nihayet Türkiye pazarına adımını attı.

Navigasyonda Dünya lideri TomTom Türkiye'de!
TomTom, kullanım kolaylığı ve taşınabilirlik gibi özellikleriyle dünyanın en çok tercih edilen navigasyon cihazlarından.

Navigasyon cihazları pazarında Avrupa'da %50, ABD'de %25 paya sahip olan TomTom ürünleri, Türkiye'de tamamen Türkçe içerikle Türkiye'ye özgü karayolları ve trafik koşullarına uyumlu olarak tüketiciye ulaşacak. TomTom, Türkiye pazarına odaklı yapılanmasıyla bir yandan harita çözümlerini mükemmelleştirirken, öte yandan tüketicileri, beklentilerine ve alışkanlıklarına cevap verecek kullanım kolaylığı seçenekleriyle tanıştıracak. TomTom, satış ve pazarlama yatırımlarıyla Türkiye'de gerçek anlamda bir navigasyon pazarının oluşmasına öncülük etmeyi amaçlıyor. TomTom'un Türkiye'deki operasyonlarını Ülke Müdürü unvanıyla bilgi teknolojileri perakendeciliği alanında sektörün deneyimli isimlerinden Özgür Yiğiter yönetecek.

TomTom'un Türkiye'de faaliyete başlamasını değerlendiren TomTom CEO'su Harold Goddijn, Türkiye gibi büyük bir ülkede yol tarifi, adres bulma gibi konularda önemli bir boşluğu doldurmayı amaçladıklarını kaydetti. Goddijn, "Global navigasyon sektörü hızlı bir şekilde gelişiyor. TomTom olarak, tüm dünyadaki sürücülere akıllı, kullanımı kolay, taşınabilir navigasyon ürünleri sağlamak üzere çalışıyoruz. Türkiye, yollarında seyreden milyonlarca otomobil ile büyük bir potansiyel sunuyor. Dünyanın geri kalanındaki liderlik pozisyonumuzu Türkiye'de de yakalayacağımıza güvenim tam" diye konuştu.

TomTom'un Türkiye için gerekliliğine dikkat çeken TomTom Türkiye Ülke Müdürü Özgür Yiğiter ise "TomTom'un Türkiye'de olmasının iki tane büyük anlamı var: Birincisi, Türk tüketicisinin ihtiyaçlarını daha iyi anlayıp ürün ve hizmetlerimizi buna göre hazırlamak. Türkçe menü, Türkçe yol tarifi, Türkçe çağrı merkezi desteği gibi... İkincisi de Türkiye'deki pazar koşullarını daha iyi anlayıp, Türkiye navigasyon pazarının oluşmasını ve TomTom'un lider rol üstlenmesini sağlamak için, özellikle perakendeci iş ortaklarımızın TomTom Türkiye'den yerel destek almalarını sağlamak" diye konuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

gercekten cok super bir alet sizi ama yeni yapilan yollari eskisi gibi gosteriyor bunun icin guncellemeleri unutmamak lazim binde bir hata yapma payi olsa bile sizi yeniden alternatif bir yolla tekrar gideceginiz yere getirecektir cok faydali oldugunu soyleyebilirim avrupada cok hizli bir sekilde yayiliyor birkac yil icinde her iki otomobilin birinde olacagina inanabilirsiniz

Bu arada TomTom dünyanın en büyük digital harita firması olan Tele Atlası satın almıştır. Super bir cihaz

Nekadar biadi cihaz karsındda muhatap yok

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Navigasyonda Dünya lideri TomTom Türkiye'de!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir