Nexus 4, 7 ve 10 sahipleri: Çok ümitlenmeyin!

Tamamen umudunuzu kesmeyin ama bu cihazlardan birine sahipseniz, Android M hayaliniz suya düşebilir!

Nexus 4, 7 ve 10 sahipleri: Çok ümitlenmeyin!

Android M'nin eski Nexus cihazlarına sunulacağı dedikodusu, dedikodu olmayı sürdürecek gibi görünüyor.

Nexus sahiplerini heveslendiren dedikodular, Nexus 10, Nexus 4 ve Nexus 7 Wi-Fi'a ait AOSP (Android Açık Kaynak Projesi) depolarında keşfedilen "android-m-preview" etiketli kodlar nedeniyle ortaya çıkmıştı. Bu bulgu, sözkonusu cihazların Android M'ye yükseltileceğinin düşünülmesine neden olmuştu. Ancak bazı geliştiricilerin yaptığı uyarıya göre bulgunun hiçbir anlamı yok, çünkü AOSP'nin ana branşında yapılan değişiklikler, Android M güncellemesini alacak olsun veya olmasın, neredeyse tüm Android'li cihazlara yansıyor.

Yani eski bir Nexus cihazınız varsa, Android M'ye geçiş için çok fazla umutlanmamakta fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Eski bir nexus derken buna nexus 5 de dahilmi

@05 Temmuz 2015 12:29 değil çünkü nexus 5 e şuan m preview bile yükleyebilirsin

Bu android'den artık insanlar elini eteğini çekmeli her yeni versiyon yeni bir heyecan ama milyonlarca cihaz için hüsran. Yani her yıl cihaz almanız gerekiyor. Bu ne saçmalıktır. Sonra haberler başlıyor android'in eski sürümlerinde açıklar var müşteri tutuşuyor. Malum birçok bankacılık uygulaması kullanılıyor artık. Ne olacak bu tüketicilerin hali kimse düşünmüyor..

@05 Temmuz 2015 14:10 Tamam, sorun degil benim icin. Ver 3.000 Liracik hemen bir iPhone 6 alayim. :D Bu arada iOS un da cok guvenli olmadigi biliniyor ve aciklari ortalarda geziniyor.

@05 Temmuz 2015 14:10 her yıl mı he be cahil insan nexus 4 2012 d çıktı , diğerleride (7-10) android 5.0 ı verdi , 5.1 i verdi , o zamanlar bişey diyemiyodunuz , hemde tamamen sorunsuz ios gibi dandik vermedi , m yide vermeleri gerekir ama bu cihaz 4.yılına giriyor. :)

Guncelleme konusunda gercekten hicbiri iOS'un eline su dokemiyor.

@05 Temmuz 2015 17:45 ios un güncellemesini överken kaç modele güncelleme verdiğini hesapla önce android le çalışan yüzlerce farklı donanımda model var pc lerde bile driver derdiyle Windows yüklediğini unutma

Nexus 4 rahat çalıştırır ama eski diyorlar işte.

Nexus 4 hala piyasada satilan telefonlarin %80 inden daha ustun. Stock ROM onemli degil. Custom ROM olarak cikar. PAC ROM ciksa bana kafi. :D

Stabil bir lolipop yeterli.

En iyisi ios ve Windows Phone.

Siz daha ordamısınız. Gelin WindowsPhone'a rahat edin. Ben Google'ın saçmalıklarından kurtuldum...çoluk çocuğun lafına bakmayın..wp gibisi yok.

iPhone un yaptiginiz ve gittiginiz her yerin logunu tuttugunu ne cabuk unuttunuz. O bilgileri kimlere verdikleri bile bilinmezken sizi ilgilendirmeyen bir haber basligina boyle mesajlar atmaniz fazla sacma olmuyor mu. Madem Android kullanmiyorsun sana ayfoncu kardesim. Biraz biz kendimiz ilgilenelim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir