Nintendo, Yeni iPhone'a Takıldı!

Nintendo, yeni konsolu Switch'i üretirken Apple ile ilginç bir rekabet yaşamaya başladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Nintendo, Apple'a Takıldı!

Yeni bir Wall Street Journal iddiasına göre Nintendo Switch'in yaygınlaşmasının önündeki engellerden bir tanesi, Apple ürünlerine olan tutkumuz.

Apple ve Nintendo aslında direkt olarak rekabet içerisinde değil ancak teknoloji firmaları şu sıralar telefonlarda, sunucularda, LCD ekranlarda ve NAND flaş yongaları gibi bileşenlerde bir stok kıtlığıyla karşı karşıya. Özellikle NAND flaş bellek konusunda Apple ve Nintendo'nun karşı karşıya geldiği söyleniyor. Toshiba'dan bir yetkili, NAND flaş belleklere olan talebin stokları büyük oranlarda aştığını, bu durumun yılın geri kalanının tamamında muhtemelen devam edeceğini söylüyor.

Rapora göre iPhone 7'ye olan devamlı talep ve Apple'ın şu an iPhone 8 için gerekli olan parçaları talep etmesi, Nintendo'nun ihtiyacı olan bileşenleri bulmasını zorlaştırıyor. Nintendo'nun Switch'te beklemediği bir taleple karşılaşıp karşılaşmadığı ise bilinmiyor. Firmanın böyle bir çakışmayı ön görememiş olması da ihtimaller dahilinde.

Apple, Nintendo'ya göre çok daha büyük miktarlarda sipariş veriyor ve bu yüzden Nitendo'nun Apple'ın önüne geçmesi ve bileşenlere erişimde öncelik sağlaması zor. Analistler bunun sonucu olarak Nintendo'nun harcamalarını artırmak zorunda kalabileceğini söylüyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

bu kasıtlı yapılan bir zayıflatma operasyonunun kanıtıdır... apple NINTENDO'ya zarar vermeye çalışıyor...

@grezimonk aglama oglum aglama

Sen de yorum yaz