Nokia akıllı telefon pazarına yeniden girecek

Nokia CEO'su, MWC'de yaptığı açıklama ile geri dönüşün çok net sinyallerini verdi!

  • Cenk Atlı
Nokia akıllı telefon pazarına yeniden girecek
Nokia CEO'su Rajeev Suri

Vakt-i zamanında mobil cihaz endüstrisinin tozunu attıran Nokia, yeniden sahneye çıkma hazırlıkları yaptığını duyurdu. Barselona'da gerçekleştirilen MWC'deki basın etkinliğinde bazı açıklamalar yapan Nokia CEO'su Rajeev Suri, Nokia'nın yeniden sahaya çıkacağını şu sözlerle bildirdi: "Bir zaman çizelgesi yok, acelemiz de yok. 2016 içerisinde gerçekleşebilir, daha sonra da olabilir."

Bir zamanlar en çok satan mobil telefon üreticisi olan Nokia bu ünvanını 1998'den 2011'e; yani iPhone ve Android cihazlara artık tamamen yenik düşene kadar korumuştu. Piyasada daha fazla tutunamayan firma çareyi Microsoft'la işbirliği yapmakta ve yalnızca Windows Phone cihazlar üretmekte bulmuştu. Böylece kendi Symbian işletim sistemini de geride bırakan firma 2014'te 7 milyar doları aşkın bir fiyatla tamamen Microsoft bünyesine dahil edilmişti.

İki firma arasında yapılan sözleşmeler gereği Nokia'nın 2016'nın son çeyreğine dek akıllı telefon üretmekten men edilmişti. Rajeev Suri'nin MWC'deki bu demeci de firmanın yine gerçekten kendi ayakları üzerinde durarak oyuna geri dönmeyi istediğini gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Hadi dön be efsane. Samsung'un plastiğine, Apple'ın çiziğine kaldık.

Türk mü o adam Türk e benziyor

@22 Şubat 2016 18:09 hindu ama ön türk hindistan vatandaşı olabilir

@22 Şubat 2016 18:09 Yahudi israel ogullarindan

@22 Şubat 2016 18:09 Bende Finlandiya da yaşayan çoğu kişinin Türk olduğu kaatindeyim

Yazıyı düzeltin lütfen. Microsoft Nokia'nın telefon birimini satın almıştır. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin.

@22 Şubat 2016 19:45 Birimi satın aldı evet ama yenisi kurulamaz değil. Marka ve patent hakları hala Nokia da.

Bu sefer çöp windows olmasın Android olsun. Google Play Store ve adam gibi bir arayüz olursa o telefon çok satar. Windows arayüzü çoban salatası gibi ve mağazada app yok.

@22 Şubat 2016 20:03 nokia z launchra bi bak bence devrimsel bişey

Hadi artik Nokia gelde kurtar bizi şu beceriksiz firmaların elinden...

#ÇareNokia demek istiyorum.

@22 Şubat 2016 20:07 #özledikseninokia

Bakalım nasıl bir dönüş olacak?

İnşaallahhhh geri döner Nokia bıktık artık android ve İos in virüs çökme gizlilik ihlalleri oyunla sürekli para almaları donanım ve yazılım hataları akıllı telefonlar nokia nın işletim sistemleri kadar sağlam ve kusursuz olamadılar

Efsane geri dönüyor desenize. Umarım Nokia eski müşteri memnuniyeti odağından vazgeçmez. Club Nokia'yı bile özledim.

Koy metal kasa ; saf android i , carl zeiss merceği , xpressmusic gibi çift hoparlör ve 4 gb ram ile o telefon çoşar zaten ortada samsung falan kalmaz

Nokia her zaman yenilikleri ile şaşırtan bir firma idi. Piyasaya her dönem hizmet pomplamasını bildi ama çağın getirileri ve kullanım şeklinin değişmesi insanları yönlendirdi. Nokia da farklı şeyler yapabilecek birikim var. Şu nalet piyasa da yeniden akıllı olun diyen bir şirket görmek istiyoruz. Eskiden bu işi gerçekten bilenler yapıyordu. Şimdi ise sonradan görenler yapıyor.

Nokia ya burun kıvıranların çoğu çok işyi biliyorlarki samsung u samsung yapan neredeyse sadece android dir. Yani internet endeksli, internetiniz yok ise, telefonunuza melüm melüm bakarsınız..Kısmen. Oysaki nokia ısınma donma gibi sıkıntıları hiç yaşamayacağınız bir telefondur. kullanımı ve arayüzü oldukca sadece ve kullanışlıdır. ve dikkat edin, apple, sony ve samsundaki çoğu özellik nokia kalıntılarından oluşur.

@23 Şubat 2016 10:22 nerden biliyosun ısınma donma olmayacağını, saçma fanlık yapıyosunuz

@23 Şubat 2016 10:22 arkadaşım Nokia bu kadar iyi ise neden satıldı?

Nokia aynı zamanda büyük bir altyapı ve yazılım firmasıdır. Bu sektörlerden de büyük karlar elde etmektedir. Nokia sadece akıllı telefon konusunda kısıtlamalar konulan bir anlaşma ile mobil bölümünü satmıştır. Eksik bilgiyi tamamlayım istedim.

Telefon um NOKİA 1520 benim için tek marka başka tanımam

Yabanci sitelere sizdirilmis modeller var arkadaslar Donuyor nokia

Artık gelsin geri nokia bu hayatta bir geçmiş yaşamışsa yaşatmaya devam edin artık

Nokia ilk telefonu c1miş arkadaşlar hem android hem vindovs

Efsane nokia geri dönecek....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost