Nokia'nın akıllı saati 'Moonraker' yine sızdı

Microsoft'un bir süre önce iptal ettiği Nokia akıllı saat, bu kez gerçek fotoğraflarda göründü!

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia'nın akıllı saati 'Moonraker' bir daha sızdı!

Nokia'nın "Moonraker" kod adı altında geliştirdiği, ancak Microsoft tarafından satın alındıktan sonra iptal edilen akıllı saati Haziran ayında görme fırsatı bulmuştuk. Ancak gördüğümüz cihaz gerçek değil, çizimden ibaretti. Şimdi ise cihaza ait gerçek fotoğraflar ortaya çıktı.

Haziran ayında çizimleri sızan Moonraker'ın yalnızca kağıt üzerinde kalmadığı, Mobil Dünya Kongresi 2014'te kapalı kapılar ardında bazı kişilere gösterildiği anlaşılıyor. Satışa sunulma şansını hiçbir zaman yakalamayan cihaz, bu sefer gerçek bir insanın elinde göründü.

Önceki sızıntılarla uyumlu görünen fotoğraflar, ilk olarak Weibo'da paylaşıldı. Kare şeklindeki cihaz, sızıntılara göre renkli bir kayış yardımıyla bileğinize takılabiliyor. Moonraker gerçeğe dönüşseydi muhtemelen farklı bir adı olacaktı ve kolunuzu kaldırdığınızda otomatik olarak saati göstermek gibi özel bazı yeteneklerle gelecekti.

Moonraker'ın iptal edilmesinin nedeni, muhtemelen Microsoft'un giyilebilir teknolojilerde farklı bir yol izlemeyi tercih ederek sağlık ve fitness odaklı Band cihazlarına yönelmiş olması.

Moonraker'dan üç kare daha, sonraki sayfamızda.

Nokia Moonraker'dan 3 kare daha

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bu Microsoft ta hiç akıl yok. Win mobile tabanlı bir saat imkanımız olmayacak hiç bu gidişle. Ms band akıllı saat değil. Hem trde niye klavye mouse dışında donanım satmaz bu Microsoft?

Guzel degil ya Nokia dan daha metarial tasarım beklerdim

Microsoft Nokia'ı değil telefon kısmını satın almıştır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost