Note 4'teki "boşluk" gerekliymiş!

Samsung, bazı Galaxy Note 4'lerde rastlanan bu ciddi sorunla ilgili ilk kez resmi açıklama yaptı...

Note 4'teki "boşluk" gerekliymiş!
Görsel: BGR

Apple'ın yaşadığı Bendgate sorununun ardından Samsung da Güney Kore'de satışa sunduğu Galaxy Note 4'te "Gapgate" olarak adlandırılmaya başlanan ilginç bir sorunla karşılaşmıştı.

Güney Kore medyasından gelen raporlara göre bazı Galaxy Note 4'lerin ekranı ve gövdesindeki metal çerçevesi arasında küçük bir boşluk bulunuyor. İddiaya göre bazı durumlarda bu boşluk, bir kartvizitin gireceği kadar geniş olabiliyor.

Ancak Samsung, bu sorunu telefonla birlikte gelen kılavuzda çözmüş görünüyor. Android Central'ın ortaya çıkardığı bilgiye göre kılavuzun "Sorun giderme" bölümünde şunlar yazıyor: "Bu boşluk, gerekli bir üretim özelliğidir ve parçaların yerinden oynaması veya titreşmesi için bırakılmıştır."

Kılavuzdaki açıklama, şöyle devam ediyor: "Zaman içinde parçalar arasındaki sürtünme, bu boşluğun biraz büyümesine neden olabilir."

Ancak Samsung'un verdiği bu bilgiler, bazı kullanıcıların öfkesini dindirmeye yetmemiş görünüyor. Bir Samsung yetkilisi ise Trusted Reviews'a yaptığı açıklamada "bu sorun Galaxy Note 4'ün işlevselliğini veya kalitesini etkilememektedir" dedi.

Sorun, telefonun Güney Kore'deki satışlarını etkilememiş görünüyor. Verilen bilgiye göre Samsung, başlangıç olarak satışa sunduğu 30.000 telefonun tümünü satmış bulunuyor.

Defne Yılmaz

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

adamlar "kerizsiniz oğlum siz" ifadesini daha kibarca söylemiş. Samsung işini bilir.. :-)

paranla rezil olmak buna denir

Samsung'cu biri olarak - "Zaman içinde parçalar arasındaki sürtünme, bu boşluğun biraz büyümesine neden olabilir." - bunu duyduktan sonra bir daha Samsung'a yaklaşmam.

Kağıt tutacağı yapmışlar.Yazarken kolaylık olsun diye.??

Note ların hiçbirinde yokken note 4 te niye gereklilik oldu acaba?!!!!

note 4 bende bir boşluk bıraktı

1- Bu özelliği yıllardır yeni mi keşfetmişler? 2- Sürtünüp genişleyecek kadar cihaz esniyor yada parçalar hareket ediyor mu? 3- Oraya dolan toz, kir, suyu servisler temizleyecek mi?

Hahahah aynen kartlık olarak kullanırsınız artık cuzdan falan taşımayın

ilginç böyle bir açıklama yapmaları saçmalamışlar

note lar not tutucu donanımla geliyor ;)

Hahah mazlzeme kalitesi buna denir adamlar sizi duşunuyo olum 2500 tl domalıyon zaten kartlık derdinide ortadan kaldırmış bu ozellikten sonra kesin note 4 alıcam

insan en azından hava alsın işlemcisi büyük fln filan derdi bu ne la :D

Apple a laf atan dandroidciler nerede acaba simdi ?

@02 Eki 2014 22:51 danroid ne ya çocuk musun sen kardeşim ? yaptığı yoruma bak. sen apple yi savunursan eline ne geçiyor para mı kazanıyorsun ? android sevenler e de aynı soruyu soruyorum.

@02 Eki 2014 22:51 bunun android le ne alakası var , yazılım sorunu filanda yok bunda , samsung a laf atacaksın android e değil bunu samsung yapıyor , çoluk çocuk işte.

iSheepler bükülen tekno tuğlayı özellik diye beğenerek alırken... teknik gereklilik için konan özelliği sorun gibi göstermeye çalışan mal iGooselar var!...

@03 Eki 2014 00:09 aynen aynen daha önce hiçbir telefonda olmayan bir şey samsung için teknik gereklilik oldu. e tabi kalitesiz olmak zor değil.

ahaha tabi asıl diğer telefonlar boşluk olmadığı için hatalı. apple en azından böyle rezil bi açıklama yapmıyor.

Bu sivama asamasi bakalim tuyu ne zaman dikecekler

apple ve samsung açısından bu yaşananlar aslında doğal, bu sorunların yaşanmasının sebebini bilince yaşanan sorunların normal olduğu çok kolay anlaşılıyor. sorunların sebebi: her 2 firmanında hak ettiklerinden fazla para kazanmasıdır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir