NVIDIA Turing Ekran Kartları Yolda

NVIDIA, Turing kod adlı gelecek nesil ekran kartlarını gelecek ay açıklayabilir. Peki, bu kartlar ne sunacak?

  • Ercan Uğurlu
NVIDIA Turing ekran kartları yolda

Şimdiye kadar NVIDIA'nın gelecek nesil ekran kartlarının adının Volta olmasını bekliyorduk fakat 11 serisi ekran kartlarının ismi ünlü bir fizikçiden gelebilir. Reuters'un haberine göre NVIDIA, yeni nesil oyuncu ekran kartlarının adını Turing solarak belirleyecek. Hatta bu yeni nesil ekran kartlarını gelecek ay tanıtacak.

Yeni kod adı, NVIDIA'nın Ampere adlı yeni nesil GPU'yu hazırladığı ileri sürülen bazı söylentilerin ardından geliyor. Raporda, NVIDIA'nın mevcut GP102 Pascal yongasını yeni bir GA104 Ampere mimarisi ile değiştirebileceği bilgisi de yer alıyor. Yani yeni nesil ekran kartının adı Ampere de olabilir.

Her iki bilgi de, NVIDIA'nın gelecek ay düzenlenecek olan Games Developer Conference (Oyun Geliştiricileri Fuarı) etkinliğinde yeni bir duyuru yapacağını işaret ederken, Ampere veya Turing isimli 11 serisi ekran kartlarını nisan ayında piyasada görebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Turing matematikçidir fizikçi değil. Bilgisayarın babası olarak anılır. 'Makineler öğrenebilirmi' isimli bir yazı da yazmıştır ve yapay zeka için öngörüsünü sunmuştur.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost