Nvidia ve AMD kartları birlikte çalışacak!

AMD ve Nvidia ekran kartlarını aynı sistemde bir araya getirip güçlerini birleştirmeniz artık mümkün

Nvidia ve AMD kartları birlikte çalışacak!

Elinizdeki ekran kartlarını PC'nizde bir araya getirip, oyunlarınızı hızlandırmak ister miydiniz? Stardock'un DirectX 12'nin yeteneklerinden faydalanan yeni yazılımı, yakında bu hayalinizi gerçeğe dönüştürebilir.

Stardock, masaüstü kişiselleştirme ve düzenleme yazılımlarıyla tanınıyor. Firmanın bu yeni projesi ise daha önce mümkün olmayanı, AMD ve Nvidia kartlarını tek bir makinede bir araya getirmeye izin verecek. Bugün birkaç GeForce kartını veya bir çift Radeon kartı makinenizde bir araya getirebiliyorsunuz; ancak rakip firmaların kartlarının güçlerini birleştiremiyorsunuz.

Bu yeni gelişmeyle birlikte sadece farklı markaların kartlarını değil, farklı türdeki kartları da bir araya getirmek mümkün olacak. Yani örneğin bir GTX 960'ınız varsa, aynı güçte bir kart kullanmanız gerekmeyecek. Böylece yepyeni olanakların kapısı açılabilecek.

Bu gelişmeden faydalanmak için DirectX 12'li bir cihaza, yani Windows 10 yüklü bir bilgisayara ihtiyacınız var. Bunun yanında DirectX 12'nin overclock ile arasının iyi olmadığı söyleniyor. Yine de Stardock sözünü tutabilirse söyledikleri,  yapabileceklerimiz çoklu GPU'da yeni bir devrin kapısını açabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

haberde direct 12 nin overclockla arası iyi degil yazılmış bu doğru hatta kapanma sorunları yavaşlama sorunları var hep bug dolu onun için win7 ye döndüm herşey tıkır

işte bu çok işe yarar nVIDIA ve AMD Radeon kavgası biter...

Bence bu işin içine İntel'in işlemci içindeki dahili ekran chiplerini de dahil etseler di daha iyi olurdu. 3 lü kombo çok daha iyi olurdu bence :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir