O da mı Nexus telefon üretecek?

Bir sonraki Nexus telefonu üreteceği söylenen devlere, sürpriz bir isim daha eklendi!

Huawei kendi Nexus modelini üretebilir

Google'ın Android işletim sistemini saf haliyle kullanan Nexus modeli telefonlar hem yüksek hızları hem de Google'ın şart koştuğu kaliteli donanım özellikleriyle büyük beğeni topluyor. Buna ek olarak, Google'ın anlaştığı telefon üreticileri, Nexus modelleri çıkararak büyük paralar kazanabiliyor.

Şimdi Çin'in büyük telefon üreticilerinden Huawei'in de kendi Nexus modeli için kolları sıvadığı haberleri geliyor. Huawei'in, büyük beğeni toplayan Mate serisi üzerine inşa edeceği yeni Nexus'un, henüz prototip aşamasında olan Mates 8'i baz alabileceği de konuşuluyor.

Daha önce de Motorola, kendi Moto X modelinin üzerine bir Nexus inşaa ederek piyasaya sürmüştü. Şimdi aynı yöntemi, Huawei'in de kullanabileceği düşünülüyor. Piyasada beğeni toplayan Mate 7 modelinin gelişmiş sürümü olacak Mate 8'in aynı zamanda bir Nexus modeline de hayat vermesi, Mate 8 için iyi bir reklam olabilir.

Huawei, Mate 8 modelinde kendi Kirin 930 işlemcisini kullanacakken, Nexus modelinde Snapdragon işlemcisi kullanmayı planlıyor.

Bu arada Huawei, Google'ın Android sistemine özel bir marka olan Nexus modeli için hazırlık yaparken bir yandan da kendi işletim sistemi üzerindeki çalışmasını sürdürüyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

motorola tam bir faciaydı, bu yaparsa yandık valla

@19 Mayıs 2015 15:27 hangi engin bilgilerine dayanarak böyle bir yorum yaptin (HAYATINDA HUAWEI KULLANDINMI HIC) anlayip dinlemeden is olsun diye yorum yapmayin

@19 Mayıs 2015 18:55 Ben huawei mate7 kullanıyorum harika bir cihaz şarjı 2 gün gidiyor hemde kullanırken eğer mate8 üzerine nexus oturursa süper olacağına inanıyorum şu anki üst düzey telefonların mate7 den artıları var belki ama hepsinede kafa tutacak kadar iyi bir cihaz onu değiştirmeyi ancak huawei nexus la düşünürüm

huveyi huveyi yapsa ben alırım adamların telefonları ısınmıyor

umarım 5 inçten küçük bir telefon da yaparlar. herkes 37 ekran tv taşır gibi telefon taşımak istemiyor.

chip siteye mobilden girince kasmaktan donuyor birşeyler yapın artıkkkkkk

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir