Office 2013'ün fiyatları açıklandı

Microsoft, yeni nesil Office 2013'ün fiyatlarını nihayet açıkladı! İşte farklı sürümler ve fiyatları

Office 2013'ün fiyatları açıklandı

Microsoft, Office 2013'ün üyelik paketlerini, paketleri ve fiyatlarını açıkladı.

Yılda 99.99 dolardan başlayan üyelik paketleri, size Office 365 Home Premium'a erişme izni veriyor. Bu paket içinde Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access ve Publisher gibi Office 2013 uygulamaları bulunuyor.

Şirketlere özel Office 365 Small Business Premium, geleneksel Office uygulamalarının yanında Lync ve InfoPath ile geliyor ve HD video konferansını, takvim paylaşımını, 25GB'lık e-posta kutusunu ve 10GB SharePoint depolama alanını destekliyor. Office 365 Small Business Premium'un yıllık ücreti 149.99 dolar.

Üyelik, Office'i 5 PC'de veya Mac'de kullanmanıza izin veriyor. Üyelik sayesinde 20GB'lık ek SkyDrive alanı ve 60 dakika Skype araması kazanıyorsunuz.

Peki ya Office 2013'e yıllık üyelik ücreti ödemek istemeyen, onu bir kez satın almak isteyenler ne yapacak? Cevabı haberimizin ikinci sayfasında.

Üyelik istemeyenler için bağımsız Office 2013'ler

Office 2013'ü üyelik olarak satın almak istemeyenler, onu geleneksel biçimde, bağımsız olarak satın alabiliyorlar. Ancak bu durumda SkyDrive alanı ve akış uygulamalarından mahrum kalıyorsunuz. İşte bağımsız paketler ve fiyatları:

Ev & Öğrenci (139.99 dolar): Word, Excel, PowerPoint, OneNote
Ev & İş (219.99 dolar): Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook
Profesyonel (399.99 dolar): Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access

Bağımsız lisanslar, sadece bir PC'de kullanılabiliyor ve fiyatların Office 2010'a göre yüzde 10-17 arttığı gözleniyor. Microsoft, üyelik modellerine yılda birkaç kez yeni özellikler ekleyeceğini söylüyor. Bağımsız paketler ise bu "yeni özellikler"den mahrum kalacak gibi görünüyor.

Microsoft, Office 2013'ün ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda şimdilik herhangi bir bilgi vermiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Open ve Libre ofice ücretsiz ve açık kaynak. 140 Dolar cebinizde kalır.Ne kadar çok kullanan olursa okadar geliştirilir bu yazılımlar.Benim şirketim olsa kesinlikle açık kaynak yazılımları kullanırım.İlla para vermek isteyen varsa açık kaynak yazılımcılarına bağışta bulunsun.:)

bir gün o açık kaynak diye yana yakıla övdüğün yazılımlar ile ilgili başın ağrıdığındada yana yakıla tutuşup nasıl kurtulurum demeye başlayacağın bir durum ortaya çıkarsa görürsün. bkz open office ve liber office java olmadan kullanılamıyor ve hep güncel sürüm istiyor ya bu güncel sürümlerde çok büyük bir açık bulunursa ve java tabanlı çalışan her uygulamaya ucu dokunursa ne yapacaksın desteği olmayan bir ürün için ??

@19 Eyl 2012 19:14 Bu kadar paranoyaksan dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Windows'ta bilinen ve bilinmeyen bir sürü tehlikeli açıkların olmadığını nereden biliyorsun ki!

Her zaman yasal olan ürün kullanırdım fakat artık bu değişecek, bu ne arkadaş birkaç senede bir yeni ürünmü çıkar insaf yahu...

Yok ya, insanı enayi sanıyorlar... Artık yıllık kullanım ücreti karşılığı vermeye başlamışlar... Kaldı ki Office 2003'ten sonraki sürümlere hiç alışamadım... Hem ekstra özellik olarak ne sunacaklarmış? Formları Exe formatına dönüştüren ve internetten yayın sağlayan Accessi mi? Yoksa powerpoint sunumuna muzik, animasyon ve film eklememizi sağlayan ve sonunda bunu compile etmemize olanak sağlayan bir yenilik mi? Okuduğumuzu yazıya döken Word mü? Bunların hiçbiri olmayacagına göre ne yeniliği ne ekstra özellikmiş office 2013'un bu kadar fiyatlandıran????

fiyatlar çok indiririz biz

fiyat politikası bu sekilde giderse ve openoffice kendini bu hızda geliştirmeye devam ederse microsoft a para dokmek icin bir sebep goremiyorum.

sonra vay efendim korsan urun neden bu kadar cok kullaniliyor.

ben bu office uygulamasının her yıl yenisinin çıkmasına gıcık oluyorum. arkadaş hepsının yaptığı iş aynı. sanki bana her yıl ayrı bir galaksiyi keşfediyor. hepsi yazı yazıyor, şablon yapıyor, sunum yapıyor. bana ayrı bişi sunacaksa tamam ama hepsinin birbirinden çok farkı yok. içine bari resim çizim programı yada corel gibi programlar entegre edin bee. günah verilen paralara.

Open Office kullanmak farz oldu.

@19 Eyl 2012 18:54 Klasik laflardan biri daha. :)

@19 Eyl 2012 18:54 Sebebini belirtmeden böyle laflara kimse itibar etmez. Bunu bil.

@19 Eyl 2012 20:30 Herkes sizin gibi her iki yilda 400 dolar odemeye can atmiyor beyler. Gerci siz ilacli serbetli adamlarsiniz bulursunuz bir caresini.

@19 Eyl 2012 18:54 Haklısın, en ucuzu 300 liradan başlamış, bu ne ya böyle? Uçmuş bunlar.

@19 Eyl 2012 18:54 farz Allah Celle Celalühunun emirleridir , open offiice kullanmak Allah Celle Celalühunun emri oldu demek çok sakat bir söz kardeşim

Yıllık üyelik fikrini beğenmemiştim. Düşünsenize her yıl aynı parayı veriyorsunuz ve siz aboneliği bitirene kadar sonu gelmiyor. :) Tek seferde alım seçeneğinin olması iyi olmuş. Fakat yeni özelliklerden neden yararlanamıyoruz? Anlamadım. Bizim başımız kel mi? :)

Benim elimde hâlâ 2003 var, LibreOffice de kullanıyorum.

Premium uyelik 5 kullanici icin 145 $ mis. Ben bir kullanici istiyorum, 25-30 $ yapacaklarsa fiyatini kabul. Yoksa avuclarini yalasinlar. Libre Office ne gune duruyor.

@20 Eyl 2012 03:30 5 kişi grup olarak satın almak lazım :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir