"Ofis taşımaya" izin çıkmadı!

Office kullanıcılarına çok kötü bir haber: Office 2013 ile bunu yapmanız artık hayal!

"Ofis taşımaya" izin çıkmadı!

Microsoft Office 2013 lisansının başka bilgisayarlara taşınamayacağı açıklandı: yani uygulamalar, sadece bir bilgisayara yüklenebilecek. Bilgisayarları çalınsa, kaybolsa ya da bozulsa dahi kullanıcılar aynı lisansla başka bir bilgisayara yeniden yükleme yapamayacaklar.

Konuya netlik getirilmesi istendiğinde Microsoft, "Daha önce her fırsatta, taşınabilirlik isteyen müşterilerimizin Office 365'i tercih etmesi gerektiğini, Office 2013'ün sadece tek bir bilgisayara lisanslanabileceğini belirtmiştik" şeklinde bir açıklama yaptı. Bu açıklama, Microsoft'un lisans politikası değişikliğinin ardında kullanıcıları yeni cloud temelli ofis uygulaması Office 365'e yönlendirme kaygısı olduğu yönündeki iddiaları güçlendirir nitelikte. Aylık 10 dolar, yıllık 100 dolar ücretle üye olunan Office 365'i kullanmak maddi açıdan, her yıl yeni bir ofis satın almakla aynı anlama geliyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Open Office Kullanmak Daha Mantıklı...

@19 Şub 2013 17:35 LibreOffice 4.0.0 yayınlandı. Türkçe yazım yardımcısı Zemberek eklentisi de eklenince harika oluyor.

artık sürümler arasındaki fark azaldı. bu yüzden satışa devam zor. kazı yavaş ama sürekli yolmak gerekli.

Bilgisayarda libre office, internette google docs kullanın paranız cebinizde kalsın.

Oldu başka ne istersin Microsoft.

Profesyonel olarak Microsoft Office kullananları anlarımda basit işler için neden kullanırlar anlamam Google Docs yada Libre Office normal kullanıcıların fazlasıyla işini görüyor.

İnternet ve programlar öyle bir hal aldı ki bir pc ve internetiniz olsun işletim sistemi dahil hiç bir şeye para ödemezsiniz. Yeter ki isteyin. Egonuz değil aklınızla hareket edin. kazançlı çıkacaksınız.

bir yandan korsana savaş aç bir yandan kullanıcıyı sömür bu mantıksızlığın sonucu insanlar illegal yollara kaymıyor mu

öyle demeye devam etsin Microsoft bu güne kadar Office 2007 ve 2010 içinde her pc için ayrı lisans alınmalı diyordu ama kutularda yazan başkaydı rahatlıklan 3 pc' ye kurulabiliyor 1 laptop 2 pc olmak kaydı ile. 2013 içinde yine aynı laflar muhakkak vardır başka bir şekilde farklı sistemlerede kurmak için madde sözleşme içeriğinde.

@black_flood Üç dizüstü bilgisayarda kurulu, bir tanesini Windows 7'ye yükseltince Ofis 2007'yi yeniden kurduk ve kabul etti. Yani üç dizüstü bilgisayarda bir tanesini yeni Windows'a taşımış olduk.

aynen bilgisayarda libre office nette google docs

Office 2013 ile onemli kayda deger bir yenilik gelmiyor zaten. MSDN lisanslarimiz oldugu halde Win7 ve Office 2010 ile yola devam ediyoruz.

LibreOffice 4.0.0'ı yanınızda taşıyabiliyorsunuz, her Office dosyasını da açıyor.

Ac Mikisoft korsana yönlendiriyor bu poltikasıyla. Temin etmede kolaylıklar sağlayacağına iişleri zorlaştırıyor?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir