ÖN İNCELEME: Samsung Gear 2

Samsung Gear 2, ilk Galaxy Gear'ın üstüne neler koyuyor? Cevap, ön incelememizde!

ÖN İNCELEME: Samsung Gear 2

Samsung Gear 2, MWC'de tanıtılacağını bildiğimiz cihazlardandı ancak yanında birkaç sürprizle beraber geldi. Bu sürprizlerden en büyüğü, saatin Android yerine Tizen işletim sistemiyle çalışmasıydı. Bu nedenle isminde "Galaxy" markasını taşımayan saat, önemli alanlarda sunduğu yükseltmelerle ilk Galaxy Gear'a göre çok daha iyi.

Gear 2, ilk olarak 70 gramın üzerindeki Galaxy Gear'dan daha hafif; sadece 68 gram. Bu, başta önemli bir fark gibi görünmeyebilir ancak gerçek hayatta bu farkı hissediyorsunuz.

Tasarım

Samsung'un Gear 2'yi tam anlamıyla tüketicileri hedef alarak geliştirdiği, tasarımından anlaşılıyor. Saatin ilk sürümünde can sıkan çoğu şey, Gear 2'de bir şekilde çözülmüş ve tasarımdaki sorunlar da buna dahil. Gear 2, 10mm'lik yapısıyla çok daha ince hissediliyor ve onu bileğinizde taşımak çok daha rahat. Kamera ortadan kaldırılmamış, ancak artık eskisi kadar büyük değil ve kayış yerine telefonun kendisine entegre edilmiş.

Bu, sadece saatin görünümüne katkıda bulunmuyor, aynı zamanda Samsung'un özel kayışını kullanma zaruretinden kurtulmuş oluyorsunuz. Saati şarj etme yöntemi de değiştirilmiş. Gear 2'nin üzerinde artık bir şarj portu yok; şarj beşiği ise önemli oranda küçültülmüş. Bu sayede saatiniz, şarj olurken de daha iyi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Şarjı Apple telefondan bir ay beklemezsiniz, Apple pahalı satar tık yok hatta statü gibi algılarsınız samsung ne yaparsa size yetmez...

@03 Mar 2014 00:24 reeesme özetlemiş arkadaş. Samsung size yemek yapıp araba süren telefon bile yapsa bir şey bulursunuz. Hani biz fanboyuz ya siz de antisiniz.

Samsung güven kaybetti. İyice taklitçi oldu

@03 Mar 2014 01:01 Yalnız burada neyi taklit ettiğini anlayamadım. Galaxy Gear'ı falan mı? Komiksiniz.

@03 Mar 2014 01:01 Pardon neyi taklit etmiş? Bir önceki saatini mi :D

1 aylık telefon var mı da saat lazım :) telefonla beraber koyarız şarja

Arada bir saate galazy gear demişsiniz (yorum yapmadan önce sonları okuyun) ...Saatin asıl fitness işlevlerini Galaxy Gear'ı tam anlamıyla inceleme fırsatı bulduğumuzda test edeceğiz...

tek kelime: REZALET...

@03 Mar 2014 17:00 diğer markalar yanına bile yaklaşamıyor. Üstünde apple ya da sony yazsa 100000 tane güzel söz söylediniz dimi? Samsung antisi olmuşsunuz.

@03 Mar 2014 17:00 Teknolojiden anlamadığın çok belli

@03 Mar 2014 17:00 herkes biliyor ki teknolojik bir alete para gözüyle bakmamamız gerek.bence s5 in yanına yakışmış

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
ÖN İNCELEME: Samsung Gear 2
2
3
4
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir