OneDrive artık limitsiz! Ama sadece...

Microsoft'un bulut depolama hizmeti OneDrive, artık limitsiz alan sunuyor. Ama sadece...

OneDrive artık limitsiz! Ama sadece...

Office 365 kullanıcılarının bulut depolama limitleri konusunda artık endişelenmeleri gerekmeyecek. Microsoft, Office 365'e üye olan OneDrive ve OneDrive for Business kullanıcıları için sınırsız alan imkanı sunmaya başlıyor. Hatta, Office 365 Home, Personal ve University kullanıcıları için limitsiz bulut depolama seçeneği sunulmaya başlandı bile. 

Bu durum Windows ve Lumia telefon kullanıcıları için büyük bir adım anlamına geliyor. Artık istediğiniz kadar fotoğraf çekip OneDrive'a yükleyebilir ve asla yetersiz alan konusunu düşünmeyebilirsiniz.

iCloud kullanıcıları 5 GB bedava depolama alanına sahipler ve ayda 0.99 dolar karşılığında 20 GB veya 19.99 dolar karşılığında 1 TB bulut depolama alanına sahip olabiliyorlar. Fotoğraf üzerinden açıklamak gerekirse, iPhone kullanıcıları iCloud depo hesabına sadece fotoğraf yüklediklerinde yaklaşık olarak 2.325 fotoğraf depolayabiliyorlar. Daha fazlası için ayda 1 dolar ödemeleri gerekiyor.

Google ise 15 GB bedava depolama alanı sunuyor ve bu da yaklaşık olarak 6.975 fotoğrafa denk geliyor. 100 GB Google Drive depolama alanı ayda 1.99 dolar ve 1 TB depolama alanı 9.99 dolar fiyata sahip.

Tabii ki Microsoft'un bedava limitsiz depo alanı Office 365 üyeliği gerektiriyor ve bu üyelik bedava değil. Office 365 Business planları ayda 5$'dan başlıyor ve Office 365 kişisel kullanım üyeliği ayda 6.99$ gibi bir ücrete sahip.

Microsoft, geçtiğimiz yıl içerisinde bulut depolama ücretlerini düzenli olarak azaltmaktaydı. Haziran ayında OneDrive depolama planları 7 GB'dan 15 GB'a yükseltildi. Ek olarak tüm Office 365 sürümleri için, kullanıcı başına 1 TB depolama alanı sunmaya başladı.

Geçtiğimiz ay OneDrive, Windows ve Mac masaüstü uygulamaları üzerinden 10 GB'a kadar dosya yüklemelerini de desteklemeye başlamıştı. 

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

MS Ofis zaten her yerde lazım. Kardeşime DreamSpark'tan 4 yıllık Ofis üyeliğini 150? ye aldım. Yanında +1tb bulut depolama hediyeydi şimdi depolamayı sınırsız yapmışlar. Bence en uygun fiyat şu an Microsoft'ta.

Icould demeyin bana..

15 film rulosu,15'te ücrersiz kullanım alanı, 20 meraklılar bonusum var. Toplamda 50 gb! Şu anda hesabımda 3 bine yakın fotoğraf yüzlerce pdf, bir sürü ofis ve diğer türlerde dosyalarım var. Hala 30 gb alanım var.

hadi takla atalım..

yandexte 250 gb aln var o yüzde başka bişeye gerek kalmıyor onedrive da ufak tefek şeyleri atıyorum (tabi tüm bunlar ücretsiz)

Office 365 Home kullanıcısıyım. Sınırsız depolama an itibarı ile mevcut değil. Ancak 1TB'lık alanın sadece yüzde 3'lük kısmını kullanmaktayım.

30 gb zaten bende var ve yetiyor

Benim kendi server'ım var. 950 GB depolama alanım var. Üstelik de tüm dosyalarım güvende! Akıllı tefonlardan da rahatlıkla depolama alanıma ulaşabiliyorum. Herkese kendi server'ını kurmayı tavsiye ederim. Apache FTP Server ve FTP Voyager harika bir ikili. FTP Voyager'ın en önemli özelliği senkronizasyon ve backup'lamadır...

@29 Eki 2014 11:21 Sunucunun (server) güvenliği, yedeklemesi ve erişilebilirliği ne olacak peki? Bulut depolama hizmetlerini kullandığınız zaman bu işleri şirketler üstleniyor. Dosyalarınızın kopyası en az 2 farklı yerde saklanıyor ve güvenliği sürekli denetleniyor. Bu yüzden güvenilir şirketleri seçmek daha mantıklı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir