OnePlus 3, 6GB RAM ve NFC ile gelebilir!

"Kusursuz telefonun" bu seneki modeliyle ilgili ayrıntılar, bir hız testi sayesinde göründü!

  • Zeynel A. Öztürk
OnePlus 3, 6GB RAM ve NFC ile gelebilir!

OnePlus 3'ün tanıtımına oldukça yakınız, ancak geçen sene yaşananların aksine telefon hakkında çok az bilgimiz var. OnePlus 2 tanıtılmadan önce firma, bizlere telefonla ilgili birçok tanıtım malzemesi sunmuştu. OnePlus 3'le ilgili yeni ipuçları ise bir hız testinin sonuçlarında görünmüş olabilir.

Snapdragon 820 işlemci ve Android 6.0 bugünün amiral gemilerinin standart özelliği haline geldi, bu yüzden OnePlus 3'ün bu özelliklerle gelecek olması sürpriz değil. Önceki hız testleri, OnePlus'ın 1080p ekranda kalacağını göstermişti. İlginç olan bir ayrıntı, OnePlus 3'ün 6GB RAM ile geleceğinin iddia edilmesi. Daha önceki hız testleri, telefonun 4GB RAM'e sahip olduğunu söylüyordu.

Daha önceki modellere "pek kullanılmadığı için" dahil edilmeyen NFC'nin de OnePlus 3'e girdiği anlaşılıyor. Mobil ödemeler yavaş da olsa yaygınlaştığından OnePlus, bu kez NFC teknolojisini dışarda bırakmak istemiyor.

OnePlus ortak kurucusu Carl Pei, tanıtımı bu çeyreğin sonunda, yani önümüzdeki ay veya Haziran'da yapmayı planladıklarını söylüyor. Pei, OnePlus 3'ü "satın alma sürecinin" daha kolay işleyeceğinin de haberini veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Aa nfc ne büyük özellik küçücük cihaza sığdırması imkansız! 6 gb ram li telefonu zaten herkes kullanıyor 12 gb ram li telefon varken bunu mu alıcaz ama nfc özelliği için 5000 tl ödenir!

@28 Nisan 2016 21:27 okidugum en kötü yorum.

Türkiye ye gelmiyor zaten..

Ram 6 Gb ama kullandığı hafıza tırt. Neden mobil dünyada hafızayı geliştirmiyorlar anlamış değilim. PClerde bu oran ram belleğin kapasitesine göre yüz kat ve üstü oluyor ama mobilde tırt. Acaba ramler yetersiz mi kalıyor...

Canavar...kafesteki canavar...Android o canavarın hakkından gelir, mırnav mırnav olur.

Sen de yorum yaz