Opera'dan akıllı televizyon atağı!

Opera dendiğinde aklınıza tarayıcı geliyor olabilir ama şirketin yeni sürprizi çok daha farklı...

Opera'dan akıllı televizyon atağı!

Norveç merkezli web tarayıcı Opera, CES 2012 fuarında kamuoyuna tanıtmayı planladığı yeni ürünlerini şimdiden kullanıcılarıyla paylaşmaya başladı bile. Bunlardan en heyecan verici olanı ise, akıllı TV'ler için geliştirdiği uygulama mağazası.

TV app store (uygulama mağazası) üzerine bir süredir çalıştığı bilinen Opera'nın app store'u geleceğin standardı olması beklenen HTML5'i kullanıyor ve Vimeo gibi isimlerle ortaklıkları bulunuyor.

Opera Software'den Tatsuki Tomita, yaptığı açıklamada HTML5 uygulamalarını TV araçlarına getirmek suretiyle yeni bir akım başlattıklarını kaydederken, bu yeni teknolojinin bu sayede TV'lere ve Bluray'lere kayacağını dile getirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

operacıların eskiden sesleri çok çıkardı, topluca chrome a geçiş mi yaptılar ne

Chrome gibi Opera tarayıcı için de bir uygulama mağazası açsalar çok iyi olacak. O zaman daha bir bağrımıza basacağız Opera'yı.

"Chrome gibi Opera tarayıcı için de bir uygulama mağazası açsalar çok iyi olacak. O zaman daha bir bağrımıza basacağız Opera'yı."
Operanın zaten bir uygulama mağazası var ama bir tarafta dünyanın en zengin firmalarından biri google, sınırsız kaynak, diğer yanda tarayıcıyla geçinmeye çalışan opera hangisinin mağazası daha gelişmiş olabilir.

nedense hep yenilikleri bu firma yapıyor.

opera yaptıysa mükemmeldir !!

opera yapar, diğerleri örnek alır

opera deyince aklıma yenilik geliyor

opera kaliteli bir firmadır ama browser yarışında geridir

Sen de yorum yaz