Ormanlar e-imza sayesinde kurtarılıyor!

10 yılda milyonlarca sayfa kağıdın kullanımının önüne nasıl geçildi? Cevabı haberimizde...

E-imza hizmetinden çevreye önemli katkı

10. yılını kutlayan E-GÜVEN, şimdiye kadar yüzlerce kuruma sağladığı e-imza hizmetleriyle birçok farklı alanda avantajlar sağladı. Kurumların iç ve dış yazışmalarında büyük bir zaman tasarrufu sağlayan e-imza kağıt ve baskı ihtiyacını da azaltarak çevreyi koruyor. E-GÜVEN 'in sunduğu  e-imza hizmeti, 10 yılda toplam 2016 ağacın kesilmesini önlerken, kartuş-toner maliyetinden ve gönderim için harcanan enerjiden de tasarruf edilerek çevrenin korunmasına katkı sağladı.

Geride kalan 10 yılda birçok yenilikçi hizmet ile şirketlere yeni kazanımlar sunan E-GÜVEN, özellikle zaman tasarrufu ve güvenlik anlamında önemli projelerin altına imzasını attı. Bugün Türkiye'nin önde gelen birçok kamu kuruluşu, özel sektörde faaliyet gösteren şirketler ve fikir ve sanat eseri sahipleri E-GÜVEN'in sunduğu hizmetleri kullanmaya devam ediyor.

E-GÜVEN'in sunduğu hizmetlerle sağladığı kazanımlar sadece maddi kazanımlarla sınırlı değil. Elektronik ortamda çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilen yazışmalar, aynı zamanda kağıt ve kartuş-toner gibi sarf malzemelerinden tasarruf sağlayarak çevrenin korunmasına katkıda bulunuyor.

Yaklaşık 2016 ağacın kesilmesi önlendi!

Bankalar, özel şirketler, üniversiteler ve devlet kurumları tarafından kullanılan e-imza sayesinde 10 yılda milyonlarca sayfa kağıdın kullanımının ve yaklaşık 2016 ağacın kesilmesinin önüne geçildi. Buna ek olarak yüz binlerce toner-kartuşun kullanılmasına gerek kalmazken bu belgelerin gönderimi esnasında oluşan enerji sarfiyatından da tasarruf sağlanmış oldu.

E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, e-imza'nın zaman ve maliyet gibi avantajlarının yanında çevreye sağladığı katkıların da göz ardı edilmemesi gerektiğini dile getirdi ve sözlerini şöyle sürdürdü;

''İçinde bulunduğumuz bilgi çağında artık zamanı doğru kullanmak çok önemli. Bu sebeple önceden fiziksel ortamda gerçekleştirdiğimiz işlemlerin çoğunu artık elektronik ortamda gerçekleştirmek istiyoruz. E-imza bu konuda hem kamu hem de özel şirketler açısından çok önemli faydalar sağlıyor. ilk etapta zaman ve maliyet konuları ön plana çıksa da kağıt ve tonerlerden yapılan tasarruflar, çevreye de büyük katkılar sağlıyor. Bu sebeple e-imza her açıdan pozitif geri dönüşler sağlayan bir uygulama olarak yaygınlaşmayı sürdürüyor."

2013 yılıyla birlikte birçok alanda kullanımı artan e-imza uygulamaları; eczaneler, noterler, bankalar ve telekom operatörleri tarafından da kullanılarak daha fazla insanın hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Kağıt israfı yaparak ağaçları kurtardık, bir de plastik ambalajları kullanmayarak çevreyi de kurtarsak... Tamamını ama..

Bence kitaplar bile PDF olarak satılmalı sadece.

Plastik kullanmama konusunda ayni görüşteyim

Sen de yorum yaz