Outlook.com'u anlatırken Gmail'e sataştı!

Microsoft yeni e-posta hizmeti Outlook.com'u anlatırken Gmail ve Google'a bakın nasıl hedef aldı!

MS, Outlook.com'u anlatırken Gmail'e sataştı!

Microsoft'un yeni başlattığı Outlook.com hizmeti büyük ilgi yarattı.  Şirketin açıklamasına göre başlangıcından sadece 6 saat sonra 1 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşan yeni hizmet ilginç özellikler sunuyor.  Microsoft'a göre "Outlook mahremiyete önem veriyor – verilerinizin kontrolü sizin elinizde ve kişisel yazışmalarınız reklam için kullanılmıyor."

Bu, Google'ın Gmail hizmetinde sergilediği yaklaşım ile taban tabana zıt.  Gmail'de yazışmalarınız otomatik olarak taranıyor ve içeriğe göre reklam yayını yapılıyor.  Microsoft bu hizmetten nasıl para kazanacağını açıklamıyor.

Microsoft'un ismini açıklamak istemeyen bir sözcüsü, Gmail ve Google'a dokundurarak "Biz kullanıcılarımızı envanter kalemi olarak değil müşteri olarak görüyoruz" diyor.

Bu, Microsoft'un Google ve Gmail'e yaptığı ilk saldırı değil.  Şirket geçen sene yaydığı "Gmail Adam" parodisinde Gmail'in anahtar kelimeleri kullanarak nasıl reklam yayınladığını göstermişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

önce şu spam mailleri adam gibi engellesinler, günde 20 tane çöp mail geliyor, Gmail'de öyle bir sorun yok.

microsoft google'a laf atacağına önce hotmail'in spam sorununu gidersin.

valla hotmail.com en iyisi bence

Evet, microsoft google'a gmail'de metin reklam kullanıyor diye laf atmıştı, şimdi de kendisi kullanıyor:)

2012 bitecek hotmail ini yeni adam ettin.adını sürekli değiştirdin.daha dur bakalım bir daha ki ismi ne olacak :) gmail varken kullanmam bile.

outlook gmail'in "g"si bile olamaz :D

Bunlar da çocuklara döndü iyice. -Çocuğum neden saçını çekiyorsun arkadaşının. -Ama ilk o bana sataştı, ama, ama.

Çok da tın, kaçan balık büyük olurmuş, geçmiş olsun ms.

Bi kullanın ondan sonra yorum yapın

hayatta deismem g-mail i hic bir e-posta ya

microsoftun messenger ında yıllardır olmadık reklamları gördük. Onun yanında gmail reklamları hissedilmiyor bile. Şuan outlook.com reklamsız. Güzel görünüyor ama gmailin yeri de bir başka. İki hizmeti de kullanıyorum. Ana mail adresim gmail de.

Çok geç kaldın geçmiş olsun microsoft. Atı alan üsküdarı geçti bu saatden sonra ağzınla kuş tutsan nafile :)

yalniz suan outlook.com mail servisi cok sade ve kullanisli tek bir reklam bile gormedim gayet basarili duruyor bide outlooktan mail adresimi isimsoyisim seklinde aldigim icin outlook tercihim oldu gmaile elveda dedim umarim hep boyle kalir reklamsiz kalir insallah sizce reklam koyucaklar mi arkadaslar?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir