Pahalı uygulamalara yeni mağaza mı geliyor?

Apple uygulama satma işini sevdi; şimdi sırada ikinci AppStore var. Yeni mağazanın farkı ne olacak?

  • Ümit Öncel
iPhone uygulamalarına yeni mağaza mı geliyor?
Daha pahallı uygulamalar yeni bir mağaza yolda mı?

iPhone için uygulama satın alınabilen App Store'a kardeş mi geliyor? Söylentilere göre Apple, ikinci bir App Store açmak için kolları sıvadı. Şu anda App Store'da yaklaşık 15 bin farklı uygulama bulunuyor. Pek çok kullanıcı bu uygulamaların arasından hangilerinin iyi, hangilerinin ise kötü olduğunu ayırt etmekte zorlanıyorlar ve bu yüzden duyulan şikayetler gün geçtikçe artıyor.

Apple'ın yeni açmayı düşündüğü söylenen online mağazasında ise sadece belli bir ücretin üzerinde satılacak uygulamaların yer alması bekliyor. Henüz kesin değil ama ortalama olarak fiyatı 20 dolar (yaklaşık 35 TL) ve üzeri uygulamalar sadece bu yeni mağaza üzerinden satın alınabilecek. Eğer bu iddialar doğruysa, yeni mağaza büyük oranda oyunları içerecek gibi görünüyor çünkü iPhone için satılan uygulamalar arasında fiyatı 20 dolar üzerinde olanların büyük kısmı, cep telefonundan oynanabilen oyunlardan oluşuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Ne saçma bişey bu yaw, tek kriter buysa bi filtreleme kutusu koysunlar fiyatı 20$ az olanları göstermesin. Sanırım Apple gerekenden fazla para kazandı nereye harcayacağını şaşırdı...

doğru dedin bitlord bu apple zaten adam olmaz ya ben kesin kanaat verdim

bkz: cılkı çıkmak

bitLord a katılıyorum madem öyle filtreleme yapsın fiyata göre diz seçeneği koysun ne bu ya öyle saçma şey mi olur:D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play