Paritus Akıllı Arama Çözümleri tanıtıldı!

Paritus Akıllı Arama Çözümleri'nin toplantısında birçok önemli isim bir araya geldi!

Sınırsız müşteri deneyimi

Sınırsız müşteri deneyimi

Toplantının ilk sunumunu gerçekleştiren Paritus Veri Kalitesi ve Lokasyon Bazlı Hizmetler, Hizmet Planlama Yöneticisi Barış Işıklılar ABD'den örneklerle Veri Kalitesi ve Büyük Veri ekseninde yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi. Işıklılar, Paritus'un bulanık mantığa dayalı akıllı arama teknolojisi hakkında izleyicileri aydınlattığı konuşmasında, kurumlar için önemli noktalara dikkat çekti. Işıklılar, "Türkiye için geliştirdiğimiz bulanık mantık ve doğal dil işleme algoritmaları; imla yanlışlarını, fonetik hataları, eksik kelimeleri, kısaltmaları, unvanları, varyasyonları ve pek çok yazım farklılığını dikkate alarak doğru veri kayıtlarını doğru zamanda saliseler içinde arayıp eşleştirebiliyor. Bunun gibi daha birçok özelliği ile Paritus, ana veri yönetimi, iş zekâsı ve veri kalitesi çalışmalarına önemli bir katkı sağlıyor" dedi.
   
Sınırsız müşteri deneyimi

Paritus kullanıcılarından Finansbank Enpara.com, bireysel bankacılıkta kişiye özel kaliteli hizmet anlayışını mobil teknolojiler ve kaliteli veri ile sahaya taşıyan sayılı kurumlar arasında yer alıyor. Enpara.com Teknoloji ve Ürün/Süreç Yönetimi Bölüm Müdürü Cumhur Türkmen, bire bir bankacılık hizmetlerinde süreç ve veri kalitesinin önemini vurgulayarak gerçekleştirdiği canlı sunumda şunları söyledi: "Müşteri deneyimi Enpara.com için çok ciddi bir konudur. Teknoloji, Enpara.com için sınırsız bir müşteri deneyimi anlamına geliyor. Paritus gibi teknolojiler ise bize müşteri deneyimini geliştirme konusunda önemli bir fırsat sağlıyor".

Kaliteli ve zenginleştirilmiş veri

Bulut ortamında geliştirdiği çözümlerle sigortacılık sektörüne yenilikçi bir açılım getiren NeoSinerji de Paritus lansman toplantısında büyük ilgi gördü. Sektörün kıdemli profesyonellerinden ve NeoSinerji Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Mehmet Üst, veri kalitesi yönünde sektörün kaydettiği gelişmeleri izleyicilerle paylaştı. Üst, "Kaliteli ve zenginleştirilmiş veri, bize bugün tekil müşterinin eksiksiz ve tam bir görüntüsünü verme potansiyeli taşıyor. Teknoloji sayesinde elimizde artık bu görüntüyü sağlayacak geocoding ve zenginleştirme olanakları var" dedi ve sözlerine şunları ekledi:
"Geocoding ve zenginleştirmenin, veri kalitesindeki rolüne vurgu yapan Üst, "Bugün artık birçok profesyonel, haklı olarak arkadaki sorunlu veriyle uğraşmak istemiyor. Rekabetçi bir ortamda birçok yönetici yapısal veya değil, elindeki veride saklı olan müşteri değerini görmeyi arzu ediyor".

Toplantının son konuşmasını gerçekleştiren Infotech Kurucu Ortağı Ali Ufuk Peker ise veri görselleştirmesinin profesyonellere yeni ufuklar açtığını söyleyerek, "Bugün hemen her alanda iş hedeflerimize uygun projeksiyonlarımızı görsel haritalara dökmemiz mümkün. Kaliteli verinin üzerinde kurgulanan bu haritalar pazarlamadan lojistiğe hemen her sektörde ve segmentte daha hızlı ve etkili kararlar alma imkânı sunuyor" dedi.
Çeşitli sektörlerden üst düzey yönetici ve profesyonellerin katılımıyla hareketli geçen Paritus Lansman Toplantısı, daha sonra gerçekleştirilen bir kokteylle sona erdi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

ismi pardus u çagrıştırıyor.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Sınırsız müşteri deneyimi
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir