PC denince Casper ilk hatırlanan marka

AC Nielsen'in araştırmasına göre bilgisayar denince akla gelen ilk marka Casper.

  • Selim Öztürk
Casper Markası Açık Ara Önde
Rapora göre en çok hatırlanan PC markası Casper

Casper Bilgisayar, AC Nielsen tarafından gerçekleştirilen Markalar 2007 raporunda, kendi alanında en çok bilinen marka oldu. Böylelikle Casper, marka bilinirliği konusundaki liderliğini 6 yıldır devam ettirmiş oluyor. AC Nielsen'in raporuna göre Casper, yüzde 26.3 olan bilinirlik oranı ile, sıralamada kendisini takip eden diğer 5 markanın toplam bilinirlik oranının üzerinde bir bilinirliğe sahip.

Bağımsız araştırma şirketi AC Nielsen tarafından, firmaların hedef kitlelerinin hatırladıkları ilk markayı belirlemek, firma / markanın hatırlanma ve bilinme oranını tespit etmek amacıyla, İstanbul, Ankara ve İzmir'de toplam 1401 denek üzerinde yapılan araştırmaya göre, bilgisayar denince akla gelen ilk marka Casper.

AC Nielsen'in Markalar 2007 araştırmasına göre Casper yüz tüketicinin 26.3'ü tarafından ilk akla gelen bilgisayar markası. Aynı araştırmanın geçen yıl sonuçlarına göre Casper'ın hatırlanma oranı yüzde 21.3'tü.

AC Nielsen tarafından yapılan araştırmaya göre, Casper'ın özellikle genç tüketiciler tarafından oldukça bilinen bir marka olduğu ortaya çıkıyor. Ortalamada yüzde 26.3 olan Casper bilinirlik oranı, 20 - 35 yaş arasındaki genç kuşakta yüzde 35'e kadar çıkıyor.

Markalar 2007 araştırmasında kendi sektöründe yüzde 26.3 olan Casper'ın bilinirlik oranı, sıralamada kendisini takip eden diğer 5 markanın toplam bilinirlik oranının üzerinde.

Bilgi için
Casper - 0216 528 66 66

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Evet bu 1401 deneğin 360 tanesi casper çalışanı yada servis elemanı vs. ise böyle bir sonuç çıkma ihtimali var.Hani diyeceğim burda konuya mesaj yazacak kişileri istatistiğe koysak 14 te biri bile aklıma gelen ilk pc markası casper demez.

İyi düşününmüş bir reklam...

yolun açık olsun casper

bence normal çok reklamı çıkıyor bana sorsalar bende casper derim

bilgisayr diyince casper, casper diyince ayda yürüyen türk geliyo benim aklima :D
saka bi yana bende laptopu var cok memnunum valla

Sevimli Hayalet Casper.

Ben şahsen ne kadar reklamı olsa bile laptop alırken Casper ları hiç incelemedim bile.
Ama tabi bu demek deildirki dandik olduğu için
Yaklaşık 7 yıldır 15inc Casper marka monitorüm hayla çalısmakta

benim hiç aklıma gelen bir firma değildi hayret.

bana sormamışlar ki! benim aklıma PC deyince "toplama" geliyor:)

Lütfen Casper kusura bakmasın, isterse baksın ispatlayabilirse aksini söylesin, bu diğer firmalar içinde geçerli,

MSI anakart alıp üstüne kingston koyup hala pc markasıyım diye reklam yapıyorlar, ne özel bir tasarım ne de diğerlerinden ayıran yeni bir teknoloji.

Aç bir HP kasayı mucizeyi gör mükemmel tasarım, kasa teneke değil özel alaşım, sirkülasyon hesapları yapılmış belli ki fanların yeri bile ince ince hesaplanmış,. Anakart ram özel olarak seçilmiş, uyumsuz donanım göremezsiniz.

500 ytl ye toplanacak sistemleri sırf markalı diye daha yüksek fiyata satmanın mantığı olamaz.

HP al DELL al IBM al ama bir kere al arkana bakma, servislere para yedirme.

2 reklam yapsak CHIP bilgisayar desek ve içine p3 koysak o bile hafızada kalır kimse merak etmesin.
Biri bizle kafa buluyor !

casper sadece pc topladıgi icin marka degilki bunun destegi var pazarlamasi var dagitimi var bence haksizlik etmemek lazim casper'a. Sonucta bizim markamiz ve iyi isler yapiyor

3 senedir casper kullanıyorum bikere tek arıza yaptı (anakarta kendim çay döktüm) hemen servise götürdüm ikiletmeden değiştirdiler (30 gün bekledim ama) bütün markalar 30 gün bekletiyor. burda önemli olan benim çay dökmeme rağmen ne oldu diye sormadılar bile açılmıyor dedim anakartı değiştiriyorz dediler.

Benimde aklıma ilk gelen CASPER reklamları da çok hoş kaliteli çok güzel laptopları var ben de 7 aydır kullanıyorum çok memnunum kesinlikle casperı tek geçerim bu piyasada bilen bilir yolun açık olsun CASPER başarılarına devam gurur duyuyoruz

casper marka yetkililerin yüzde yüz intel'i taraf tutuyor. 40 'a yakın asus marka anakart ve 25 'e yakın gigabyte marka anakart dururken varken niye casper yetkililerin bütün modellere intel MARKA G31 chipset anakart koyuyor olacak şeyi değil ya. bu yetmiyor muş gibi dört çekirdekli işlemci ye oyunların sadece low seviyesinde çalıştıran ve medium seviyesinde kastırarak oynartan 64bit veriyoluna sahip ekran kartların koyuyor . o zaman da müşteriler diye marka bilgisayar almıyor toplama bilgisayar alıyor diye dert yanıyor. işte bu sepepten dolayı müşteriler toplama bilgisayar alıyor. casper marka yetkililerin böyle kampanyalar düzenleyerek müşteriyi kandırmaya çalışıyor. casper marka modellerin hiçbirinde Amd işlemci görmedim.

hayatta almıyacağım pc casper
anlıyamadığım dev firmalarla kendini kıyaslama sı ya bi asus varken msi varken gigabayte varken şaka gibi yaa

arkadaşın biri msi falan varken yazmış msi ın teknik servisini bir gidip gördünüzmü pclere nasıl muamele yapıldığını yada gereken ilgiyi gerçekten gösterip göstermediklerini.. ayrıca piyasadaki bir çok casper pc nin arıza çıkarmış olması anlaşma yaptığı msi ın casper a satmış olduğu ucuz mainboard lar bunu hiç bilmiyorsunuz sanırım ... casper bir türk firması birazda köstek yerine destek olmalıyız sonuçta ne olursa olsun kullanılan parçaları görüyorsunuz pclerde madem parça hoşunuza gitmiyor almayın... ayrıca hangi firma olursa olsun fan problemi olacaktır çünki bilinçli notebook kullanmayı bilmiyoruz yok yatağın üstünde yok masa üstünde 1 karış tozla ee pc ninde bir dayanma gücü var bi yerden sonra tozlarnır problem yapar yani.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play