PC'niz için bahar temizliği vakti geldi!

Bahar geliyor... Bilgisayarınızda bahar temizliğinin vakti ise şimdiden geldi bile!

PC'niz için bahar temizliği vakti geldi!

Bilgisayarlarımız, çok sık olmasa da düzenli aralıklarla bakıma ve temizliğe ihtiyaç duyarlar. Donanımlarınız tozu zaman içinde üzerinde toplayabilir, yazılımlarınızın sayısı arttıkça bilgisayarınız yavaşlayabilir. Bu yazıyı tozlu bir monitör, kirli bir fare ve yavaş bir bilgisayarda okuyorsanız, aşağıdaki ipuçlarımız sizin için.

Klavye ve fare: Sürekli dokunduğumuz klavye ve fare, siz ne kadar temiz olduklarını düşünürseniz düşünün, kirlenir. Bazı klavyelerin tuvaletten bile pis olduğu araştırmalarla kanıtlandı.

Temizlik hissinizin kabardığını hisseder gibiyiz. Başlamadan önce klavyenizi ve farenizi sökün; pilleri varsa çıkarın. Klavyenizi ters çevirip biraz sallayarak içinde biriken toz ve parçaları dökün. Bu işe özel bir temizlik cihazınız varsa, ondan faydalanın. Aksi halde sıkıştırılmış hava spreylerinden faydalanabilirsiniz.

Nemli temizlik bezlerini kullanarak tuşları ve tuşların etrafını temizleyin; bunun ardından yine biraz nemlendirilmiş mikro fiber bezle silin. Son olarak kuru mikrofiber bezle kalan nemi kurulayın.

Farenizi de benzer şekilde temizleyin. Bir ıslak bez yardımıyla ilk temizliği yapın, ardından nemli bir mikrofiber bezle tüm kirleri alın. Son olarak kuru mikrofiber bez parçasıyla tüm nemi kurulayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Elek süpürgesi ile yapsak temizliği olur mu?? Başlığa bak hizaya gel.. Bu ne yaa Ev temizliği mi bu, kışlıkları kaldırıp yazlıkları çıkartalımm..

@27 Mart 2016 12:46 Başlıklar dikkat çekmek içindir zaten :) Ayrıca ev temizliğinden farkı yoktur ;) Ne kadar temiz ve bakımlı ise cihaz o kadar uzun ömürlü olur..

fare de durum biraz farklı, benim gibi microsoft fare(fiyatı biraz tuzlu ama piyasadaki en ideal fare bence) kullanıpda açmasını beceremezseniz bir parçası elinizde kalır(bantladım devam ediyorum kullanmaya). niye açmalıyız içini, orta tekerleğin içinden bildiğin kadın saçı(ne alakaysa) ve acayip derecede birikmiş toz çıktı, artık tozlar birleşip süngerimsi bişeyler olmuş. şimdi canavar gibi ilk gün ki gibi çalışıyor(son zamanlarda orta tekerlek dönmüyordu). temizlikten zarar gelmez. temizlenin.

Sen de yorum yaz

 

Bu konuda okuyacaklarınız
1
PC'niz için bahar temizliği vakti geldi!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir