Photoshop'u daha hızlı kullanın

Adobe Photoshop'un yavaş çalışmasından mı şikayetçisiniz? İşte birkaç küçük öneri...

  • Selim Öztürk
Photoshop'u daha hızlı kullanın

Dünyanın en popüler fotoğraf düzenleme aracı olan ve dijital fotoğrafçılıkta adeta çığır açan Adobe'un Photoshop, resimler üzerinde hemen her şeyin yapılabilmesine imkan veren ve profesyonel kullanıcılara hitap eden güçlü bir yazılım.

Ancak Photoshop kullanıcılarının bir konuda ciddi sıkıntıları bulunuyor: O da Photoshop'un düşük sistemlerde son derece yavaş çalışması ve stabil olarak çalışması için çok daha yüksek seviyelerde PC'lere ihtiyaç duyması.

Ancak Photoshop'un ayarlarında ufak bir değişikliğe giderek Photoshop'u yavaş bilgisayarlarda dahi yüksek performansla kullanabilmeniz mümkün.

Bu makalemizde Photoshop'u hızlandırmanın püf noktalarını masaya yatırıyoruz. Makalemizin devamına galeri sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bu tavsiyelerle kesinlikle %2 den fazla performan sağlanmaz. Eger pc niz eskiyse eski photoshop sürümlerini kullanmak gerek, ama yeni sürümler daha hızlı diyeceksiniz, raminiz 512 mb den yüksekse cs4 kullanmak en iyisi 256 mb ise photoshop 7 kullanmanız en mantıklı olanı.
Photoshopta performans sağlamanın en akıllıca yolu resulation ve image size değerlerini gerektiği kadar düşürüm photoshopun yüknü hafifletmek. Bu sayede fotoğraf boyutuna bağlı olarak %95 varan performans artışı sağlayabilirsiniz.

nasıl hangı menuden nasıl yaacagız bıde onu yazsan bilgi41@gmail.com

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play