PirateBrowser 2 ayda 1 milyon kez indirildi!

Engelleri aşan tarayıcı PirateBrowser, sadece 2 ay içinde önemli bir başarıya daha imza attı!

PirateBrowser 2 ayda 1 milyon kez indirildi!

Sansürlü siteleri aşmaya izin veren PirateBrowser, çıkışının iki ay sonrasında önemli bir başarıya ulaştı: Tarayıcı şu ana kadar 1 milyondan fazla kere indirilmiş bulunuyor.

PirateBrowser kullanıcılarının çoğunluğu, tahmin edebileceğiniz gibi onu dosya paylaşımı hizmetlerinden faydalanmak için kullanıyorlar. Pirate Bay'e göre siteye gelen tüm ziyaretçilerin yüzde 0.5'i PirateBrowser'ı kullanıyorlar. Bunun nedeni, bazı ülkelerde Pirate Bay'in engellenmiş olması ve siteye sadece çeşitli gizlilik araçlarıyla girilebilmesi.

PirateBrowser, Firefox 23'ü temel alıyor ve TOR istemcisi Vidalia ve FoxyProxy yardımıyla güvenlik engellerini aşmanızı sağlıyor. Ancak PirateBrowser'ın internette izinizi tamamen gizlemediğini söyleyelim. Pirate Bay'in açıklamasına göre PirateBrowser, sansürlü ve engelli sayfalara erişmenizi sağlayacak basit bir web tarayıcısı. Tarayıcı, şu an sadece Windows ve Mac'te çalışıyor; Linux sürümü ise yolda.

Bu arada Pirate Bay, yaptığı açıklamada PirateBrowser'ın internet sansürüne karşı açtıkları savaşta sadece ilk adım olduğunu söyledi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

çok ilginç bir durum mevcut. yasalar site yasakladığında yığınla yasayı ihlal etmiş olmakta aslında suçlu durumda. o durumda yasaların diğer yasaları ihlal eden bir suç oluşturan yasal durum arz etmesi herhangi sistem için çok ilginç durum aslında. sadece internet siteleri için değil diğer her olguda yasal çoğu kısıtlılık aslında çok farklı ve fazla yasanın hak olarak ihlali durumunda aslında. yasalar yasaları çiğnemekte yani. o durumda hangi yasaların hangilerini çiğnediğini bilmeyen avukat veya yargı ilgilisi pek mantıklı durum da olmayan olgu olarak bilinmekte. en olumsuz durumdaki de halk malum yasaların ilgisindeki konumu ve durumu sebebinden. kimine öyle seçilene böyle türünden oluşturularak yönetilmesinin suçlarda malum sistemi haysiyet yöntemlerinin suları sebebi ile de umursamalı mı o durumda umursamadan o durumuna karşımı olmalı durumunu oluşturmakta problem olarak. o durumda da yasaklı sitelerin içerik ve olgularını parlamentoların kendi fikir mantık his heves menfaat durumlarına göre belirleyerek oluşturması türünden sakınca olmasa da sırf keyfi rekabetinden yasakladıkları gerçeği ile oluşan yasal yaptırımların diğer yığınla yasayı da çiğneyen ilginç durumunu da eklediğimizde acaba tarihte hangi çağda yaşamaktayız sorusunun cevabını öğrenmekten kaçışırcasına farklı konulara yönlensek te o cevaptan sıyrılsak boşluğuna düşmekte tüm ilgili durumdakiler. acaba tarih ne ve hangi çağdayız.

@25 Eki 2013 14:29 Yasaları çiğnediğim için gerçekten çok üzgünüm. Fakat o yasalar kabul edilirken bana danışılmamıştı.

ne diyon değisik

Sen ne diyorsun tipik. Anlatilanin mantığını anlasaydin zeki sayılırdin zaten.

Pahalı bir yazılımı pirate indirmek bize çok iyi geliyor da, o programın geliştiricisi ben olsaydım çok kızardım.

TOR browser var zaten. Firefox icin ghostery, script blocker v.b. gibi guvenlik araclarini yukleyince de ise yarar hale geliyor. Boyle kimin yazdigini bilmediginiz programlar guvenligi daha cok riske atmaz mi?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir