PlayStation 3 oyunları, Windows PC'lere geliyor!

Sony'den sürpriz karar... PlayStation 3 oyunları Windows PC'lerde de oynanabilecek!

  • Cenk Atlı
PlayStation 3 oyunları, Windows PC'lere geliyor!

Sony, önemli bir karar alarak PlayStation 3 oyunlarını Windows PC'lere getireceğini duyurdu. Önümüzdeki sonbahar döneminden itibaren kullanıcılar aralarında Uncharted 3 ve Shadow of the Colossus gibi oyunların da yer aldığı PS3 oyunlarını bir Windows dizüstü bilgisayarda oynayabilecekler.

Açıklamada ayrıca bu oyunların, Sony'nin oyun akış servisi PlayStation Now aracılığıyla internet üzerinden oynanabileceği belirtiliyor.

PlayStation Now servisi son birkaç yıldır PS4, PS3, PS Vita'nın yanında bazı Blu-ray oynatıcılar ve akıllı TV'lerde de kullanıma sunuluyor. Servis oyunculara 400'ü aşkın PlayStation 3 oyunundan oluşan geniş bir listeye sınırsız erişim sunuyor.

Tıpkı Netflix ve diğer akış hizmetlerinde olduğu gibi, görüntü kalitesi internet bağlantınıza bağlı olarak çeşitlilik gösterebiliyor. Sony ise her halükarda uzun bir süredir 5 Mbps'lik bir internet bağlantısını şart koşuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Sony bence playstation now a yatırım yapsın. Geleceğin servisi olabilir. Yani gelecekte bu tür servisler çoğalırsa en iyisi sony olur.

"Sony ise her halükarda uzun bir süredir 5 Mbps'lik bir internet bağlantısını şart koşuyor." Ülkemiz gibi internet hızının harika olduğu yerlerde bu hizmeti hiç piyasaya çıkmamış farz edebiliriz. :)

zaten emülatör ü yakında gelir

@25 Ağustos 2016 02:22 Emulatorun bunun kadar hizli olabileceginimi dusunuyorsun??

bizim ülke sınıfta kaldı demektir türkiyenin ortalaması bile 6mb ya böyle şey mi olur

yani anladığım kadarıyla buluttan oynanacak yani yok benim pcm kötü çalıştırmazki diye bişey olmıcak sadece internetin iyi olması gerekiyor onlive gibi yani hemi :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play