PlayStation Portable'a GPS desteği geliyor

PSP'ye GPS desteği geliyor. Artık sadece oyun oynamayacak, aynı zamanda yolunuzu da bulacaksınız.

PlayStation Portable'a GPS desteği geliyor
PSP'nin üzerine takılan küçük donanım, konsolu bir navigasyon cihazına çeviriyor.

Sony'nin, PSP için daha önce CES'te duyurduğu küçük GPS donanımının ayrıntıları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Eğer oyun oynamak için bir PSP, yolunuzu bulmak için ayrı bir GPS cihazı kullanıyorsanız, artık iki işi de PSP üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün olacak.

Konsolun hemen üzerine yerleştirilen bir ek donanım, PlayStation Portable'ı gerçek bir GPS cihazına dönüştürmeyi başarıyor. Sonynin planı, bu küçük donanımı bir araç kiti ile birlikte, uygun adaptörü de pakete dahil ederek piyasaya sürmek.

PSP'yi aynı zamanda bir GPS cihazı olarak kullanabilmek fena olmaz, ancak ekranın parlak güneş altında biraz daha iyi bir görünürlük sunması gerektiği de kabul edilmesi gereken bir gerçek. PSP GPS donanımının ne zaman piyasada olacağı ya da fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapılmış değil.

Bir güzel haber de "GPS'e ihtiyacım yok" diyen oyun meraklılarına... Sony, Madden PSP paketini Ağustos ayı içerisinde kullanıcılara ulaştırmaya hazırlanıyor. Paket içerisinde Madden oyunu ve tabii ki PSP konsolu bulunacak.

Bilgi için:
Sony - 0212 315 07 77

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

PSP'ye GPS desteği geleli neredeyse 2 yıl oluyor. 2006 Aralık ayından beride satışta. Sanırım güncel bir versiyon çıkarmayı planlıyorlar. 2D/3D desteği, yol haritası, indirilebilir haritalar gibi yenilikler barındırıyor.

PSP için GPS gereksiz...

PSP için gps cihazını 120 ytlye satıyorlar zaten alıp denemek gerek.

PSP için gps cihazını 120 ytlye satıyorlar zaten alıp denemek gerek.

geçen ay aldım psp daha önce neden almamışım diye söyleniyorum kendime yapamadığı yok aletin.

PSP için GPS zaten piyasada bulunmakta yeni bir uygulama değil ancak yazılım harita ayrıca ucretlendirilecekse bunun yerine makul fiyatli gps cihazı almak daha doğru olacaktır. Eğer araç içinde PSP'yi GPS olarak kullanacaksanız devamlı şarjda bırakmanız gerekiyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir