PlayStation tarihinde en hızlı satan PlayStation Studios oyunu, artık bir süper kahramana ait

Sony, PlayStation tarihinde en hızlı satan PlayStation Studios oyununun artık bir süper kahramana ait olduğunu duyurdu. Spider-Man 2, ilk 24 saatte yakaladığı satış başarısı ile PlayStation tarihine geçti.

PlayStation tarihinde en hızlı satan PlayStation Studios oyunu artık o

Sony, yaptığı açıklama ile Spider-Man 2’nin (Örümcek Adam 2) satış başarısını övdü. PlayStation 5’e özel açık dünya Marvel süper kahraman oyunu, geçtiğimiz hafta resmi olarak yayımlanmasından sonra geçen 24 saat içerisinde 2,5 milyonun üzerinde kopya sattı.

Bu sayı, PlayStation X hesabında yeni bir gönderiyle duyuruldu. Insomniac Games tarafından geliştirilen oyun, Sony’nin bildirdiğine göre oyun, PlayStation tarihinde en hızlı satan PlayStation Studios oyunu olmayı başardı.

Hem Peter Parker hem de Miles Morales Örümcek Adamlarının pek çok farklı kötü karakterle karşılaştığı oyun, oyun medyasından ve oyunculardan da oldukça iyi eleştiriler aldı. Spider-Man 2, şu anda Metacritic üzerinde oyun eleştirmenlerinden 91 puan alırken, 2.000’den fazla yoruma dayalı kullanıcı puanı ise 8,8 ile biraz daha düşük seviyede yer alıyor (Metacritic puanları en yüksek 10 üzerinden verilir).

Oyunun eleştiriler ve satış sayıları açısından başarısı nedeniyle birçok kişi olası bir üçüncü Spider-Man oyunu hakkında şimdiden spekülasyon yapmaya başladı. Spider-Man 2’nin kreatif direktörü Bryan Intihar, Friends Per Second podcast’indeki bir sohbette ilk iki oyunu Marvel Sinematik Evreni filmleriyle karşılaştırarak “Eğer Örümcek Adam 1 bizim Demir Adamımız gibiyse ve Örümcek Adam 2 bir İç Savaş gibiyse... mantıksal olarak bir sonraki adım ne olur?” diye sordu.

Spider-Man 2 ekibi muhtemelen serideki herhangi bir üçüncü oyun üzerinde çalışmadan önce haklı bir şekilde bir süre mola verecek olsa da, başka bir Insomniac ekibi de PS5 için Wolverine’i temel alan bir Marvel oyunu üzerinde çalışıyor. Ancak ilk kez Aralık 2021’de ortaya çıkmasından beri bu oyun hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor.