Quad HD ekranlı bir Galaxy S6 mı?

Yeni keşfedilen bir bilgi, Galaxy S6'nın bu açıdan Galaxy Note 4'e benzeyeceğinin ipucunu verdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Quad HD ekranlı bir Galaxy S6 mı?
Galaxy Note 4'te de QHD ekran var

Samsung'un yeni amiral gemisi, yeni keşfedilen "user agent profiline" göre Quad HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak.

GSM Arena'nın raporunun doğru çıkması halinde, Galaxy Note 4 gibi 1440x2560 piksel çözünürlüğe sahip bir Samsung Galaxy S6'yla tanışacağız. Sitenin bu iddiasının kaynağı, web tarayıcısının sitelere bıraktığı veriler, bir başka deyişle "user agent" bilgileri. Galaxy S6'nın ekranının Note 4'ten daha küçük olacağını düşünürsek, S6'nın inç başına daha çok piksel sunacağı sonucunu çıkarabiliriz. Kaynakları kısıtlı telefonumuzda bu kadar çok piksele ihtiyacımızın olup olmadığı ise ayrı bir konu.

Galaxy S6'nın çözünürlüğü bir yana, kendisi bile henüz Samsung tarafından doğrulanmış değil. Ancak muhtemelen çok fazla beklememize gerek olmayacak, çünkü cihazın Mart ayının başındaki Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Samsung un bütün telefonları birbirine benziyor zaten. S6 beklenti buyuk değil nede olsa telefonu eve götürüp paketini açana kadar s7 çıkar veya en iyi ihtimal s6 zoom -plus- çart çurt model bi samsung çıkar s6 yı alanında elinde patlar ??

Sen de yorum yaz