Ripple, Bitstamp Hisselerini Satın Aldı

Kripto şirketi Ripple, Metaco‘nun ardından Bitstamp hisselerini satın aldı.

Ripple, Bitstamp Hisselerini Satın Aldı

SEC ile davasının bu yıl sonuçlanması beklenen Ripple, satın almalarına yenisini ekledi. Geçen hafta kripto saklama şirketi Metaco’yu bünyesine katan Ripple’ın Bitstamp hisselerini aldığı belirtildi. Ripple’ın yatırım şirketi Pantera Capital’e sahip olan hisseleri aldığı kaydedildi.

XRP ihraççısı önde gelen kripto şirketi Ripple, Metaco‘nun ardından Bitstamp hisselerini satın aldı. Şirketin son hamlesi, büyüme ve genişleme adımlarının devam edeceğinin sinyalini verdi. Ripple’ın Bitstamp hamlesi, kripto finansal hizmetler şirketi Galaxy Digital’in son 3 aylık raporunda ortaya çıktı. Rapora göre Galaxy Digital, Pantera’ya Bitstamp hisselerini yılın ilk çeyreğinde Ripple’a satmasını tavsiye etti.

WrathofKahneman isimli bir Twitter hesabının paylaştığı bilgilere göre Ripple‘ın Bitstamp hamlesi bir satın alma olarak nitelendirilmiyor. Satışın kesin nedeni de belirsizliğini koruyor. Pantera, 2013 yılında Bitstamp borsasına 10 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Ripple’ın Likidite Merkezi (LH) ya da Talebe Bağlı Likidite (ODL) planları doğrultusunda adım atmış olabileceği belirtildi. Bitstamp, ocak ayında EUR desteği ile XRP Ledger’daki hizmetlerini genişletmişti.

Şirket, geçen hafta İsviçre merkezli kripto saklama şirketi Metaco’yu 250 milyon dolara satın almıştı. Şirket, müşterilerin fonlarını platformda tutmalarına izin vermeyi planladığını açıklamıştı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, genişleme planı çerçevesinde 1 milyar dolara kadar rezervi olduğunu açıklamıştı. Şirket, ayrıca bir CBDC platformu başlatmıştı.

Bu haber Chip Online ve BTCHaber iş birliği ile hazırlanmıştır.