Risk aldı, bekledi ve devler arasına girdi!

Cesaret edilemeyeni yaptı, risk aldı ve işte sonuç: Artık devlerin dünyasında yeni bir dev daha var!

  • Gökay Özbudak
HTC ile Android dostuluğu!
HTC artık Android'e daha çok odaklanıyor...

Bundan iki yıl önce Android işletim sistemi daha kendini tam anlamıyla ispat etmemişken, HTC Android'e sahip çıkmış ve bu işletim sistemini kullanacağını açıklayan ilk üreticilerden olmuştu. Kısmen bir kumar olan bu yatırım HTC'ye çok iyi şekilde geri döndü.

Firma 2010'un ilk çeyreğini 268 milyon dolar karla kapattığını açıkladı. Bu rakam, HTC tarihinde bir rekor anlamına geliyor. Ayrıca akıllı telefon devi Apple'ı ve gözde ürünü iPhone'u geride bırakarak Nisan ayında 4.5 milyon telefon sattı. Tabii ki bunun nedenlerinden biri de tüketicinin, yeni bir iPhone almak yerine yeni çıkacak olan iPhone 4'ü beklemeye koyulması da olabilir.

Daha önceleri Windows işletim sistemi odak noktası olan HTC, görünür bir şekilde Android'e kayıyor. Ve Tayvanlı firma, Android'i de arkasına alarak iPhone 4'ün sinyal ve başka sorunlarının da gündemde olduğu bu günlerde, akıllı telefon piyasasına ağırlığını koyabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bir gerçek varki bir malı meşur eden göklere çıkartan insan oğlu olduğu gibi yerin dibine sokup kendisini göstertmeyecek kadar utandıranda insan oğlu bu yüzden bana göre iphone füryası geçti gitti insanlar yenilik arıyor...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play