ROG Strix Flare Tanıtıldı. İşte Özellikleri!

ASUS Republic of Gamers, ROG Strix Flare oyuncu klavyesini duyurdu. İşte özellikleri...

ROG Strix Flare tanıtıldı. İşte özellikleri!

ASUS Republic of Gamers (ROG), yaptığı açıklama ile sıra dışı performans ve rakipsiz kişiselleştirme özelliklerine sahip, becerikli bir RGB mekanik oyuncu klavyesi olan ROG Strix Flare'in piyasaya sunulduğunu duyurdu.

Üstün oyun performansı

ROG Strix Flare dört farklı Cherry MX RGB anahtar tipiyle sunulmaktadır – kırmızı, mavi, kahverengi ve siyah – böylece oyuncular tarafından istenen hassas mekanik hissayet ve tepkiyi sağlar. Klavye aynı zamanda %100 anti-ghosting teknolojili N-Key rollover özelliği ile tüm tuş basımlarının doğru şekilde kaydedilmesini, ne kadar tuş aynı anda basılıyor olsun garantiler.

Rakipsiz kişiselleştirme

ROG Strix Flare, klavyeye direkt olarak yerleştirilebilen, özelleştirilebilir aydınlatılmış rozet ile oyuncuların tamamen yeni bir kişiselleştirme seviyesini deneyimlemesini sağlar. Oyuncular önceden yerleştirilmiş ROG logolu rozeti ya da kutu içerisinde gelen boş rozet üzerine kendi imzalarını tasarlayarak kullanabilir, Aura RGB aydınlatma ile ortaya çıkarabilirler. Rozet, boya veya yazdırılmış çıkartmalarla kolayca özelleştirilebilir, ya da oyuncular daha üst kalite bir görünüm için profesyonel baskı veya lazer yazım kullanabilirler.

Her biri ayrı olarak arka aydınlatmalı olan tuşlar, çift kaplamalı kasa içerisinde ROG'un imzalı "slash" tasarımına sahiptir ve klavye kasasının her iki yanında yer alan bir sıra LED ile özelleştirilmiş aydınlatmayı klavyenin ötesine taşır. Aura Sync ile güçlendirilen ROG Strix Flare, tüm renk skalasını ve bir grup dinamik aydınlatma efektini oyuncuların emrine sunar, böylece benzersiz bir renk düzeni oluşturmalarını sağlar. Klavyedeki tüm aydınlatma, Aura Sync özellikli cihazlar ila tam anlamıyla sizi içine çeken bir oyun ortamı için senkronize edilebilir.

Kullanışlılık ve rahatlık için tasarlandı

Çoğu oyuncu klavyesi medya kontrollerini sağ üst köşeye yerleştirirken, ROG Strix Flare, medya tuşlarını ve ses kaydırma tekerleğini sol üste konumlandırmıştır. Bu da oyunculara anlık erişim imkanı sunarken, parmaklarını önemli tuşlardan ayırmadan oyun ortasında ayarlama yapma imkanı sağlar. Klavye aynı zamanda kullanışlı bir USB girişiyle, diğer cihazların kolayca bağlanmasını ve ekstra rahatlık için çıkarılabilir bir yumuşak dokulu bilek desteği barındırmaktadır.

Yeni ROG Armoury II ayar yazılımı

ROG Strix Flare, ROG'un çevre birim ayar yazılımının gelişmiş ve sürücü tabanlı versiyonu olan ROG Armoury II ile gelir. Bu yazılım daha az sistem kaynağı kullanırken daha gelişmiş kontroller sunar. ROG Armoury II, oyuncuların profiller oluşturmasına, renk ve aydınlatma efektlerini özelleştirmelerine, tuş programlamalarına, makro kaydetmelerine ve hatta veri analizi için oyun sırasındaki donanım istatistiklerini takip etmelerine imkan tanır.

ROG Strix Flare özellikleri

Tuş anahtarları

Cherry MX RGB (Kırmızı, Mavi, Kahverengi, Siyah)

Bağlantı

USB 2.0

Aydınlatma

Tuş başına RGB LED'ler ve Aura Sync ile güçlendirilen alt aydınlatma

Anti-ghosting

N-key rollover

İletişim oranı

1000Hz

Makro tuşları

Tüm tuşlar programlanabilir

Makro kaydı

Kullanım sırasında kayıt desteği

Dahili bellek

Var

Medya tuşları

Ses tekerleği ile ayrılmış medya tuşları

USB geçişi

1 x USB 2.0 girişi

Bilek desteği

Yumuşak dokulu ve çıkarılabilir

Kablo tipi

Örgülü fiber

Yazılım

ROG Armoury II aktif

Boyutlar

454 x 155 x 31mm

Ağırlık

1256g (kablo ile)

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Multimedya tuşlarının şekli mükemmel ama yeri uygun değil. Numerik klavyenin üzerinde buna uygun yer var sanırım rakiplerinden farklı olmak adına ters tarafı tercih etmişler. ROG Claymore dan sonra mekanik klavye beğenmek çok zor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play