Root'lu ve root'suz Android'leri yedekleme!

Root'suz veya root'lu Android'li cihazınızı, uygulama verilerinizi yedeklemenin 6 yolu yazımızda!

Android yedekleme hakkında her şey!

Bir akıllı cepten bir başka akıllı cebe geçiş yaparken her hepimizin aklına şu soru takılır: Eski telefonumuzda biriktirdiğimiz uygulamaları ve verileri yenisine nasıl taşıyacağız?

Bunu telefonunuzla gelen araçlarla yapmanız mümkün değil. Ama doğru araçları kullanarak taşınma işini sorun olmaktan çıkarabilirsiniz. Makalemizin devamında en önemli yedekleme ve eşitleme uygulamalarını sizlerle paylaşacak, odaklandığı işlevleri ve kullanımını anlatacaız.

Android yedekleme: Root'lu ve root'suz

Örneğin Titanium Backup ile tüm uygulamalarınızı ve uygulama verilerinizi kaydetmeniz mümkün. Hatta bir "update.zip" dosyası oluşturup, tüm uygulama paketini bir custom recovery yoluyla yükleyebilirsiniz. OnAndroid ise acil durumlar için tam bir sistem imajı (Nandroid) oluşturabiliyor. DataSync, verilerinizi birden fazla cihaz arasında eşitleyebiliyor.

Ancak bu uygulamaların tümü root erişimine ihtiyaç duyuyor. Telefonunu root'lamak istemeyen kullanıcılar da bazı çözümlere sahipler. Örneğin PC'nizi istemci olarak kullanarak telefonunuzu PC'nize yedekleyebilirsiniz. Holo Backup, sisteminizin yedeğini alırken Helium Backup tüm uygulamaları ve uygulama verilerini yedekleyebiliyor. MyPhoneExplorer, kişileri, e-postaları ve kişisel dosyaları kaydedebiliyor.

Veri kaybetmeye bir son vermeye hazır mısınız? Makalemizin sonraki sayfalarında bu araçları kullanarak verilerinizi nasıl yedekleyebileceğinizi sizlere açıklıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

sırf Wifi kill için root ettim cihazı sonra arkası geldi Titanium içlerinde en kapsamlı ve en iyisi

sırf Wifi kill için root ettim cihazı sonra arkası geldi Titanium içlerinde en kapsamlı ve en iyisi

HTC One için 4.4.2 güncelleme geleli 3 gün oluyo ve sırf, onca yüklü uygulamayı yeniden baştan yüklememek için güncelleme yapmıyodum. Root yapmak bile eziyet geliyo artık :) Bu durumda yazınız benim çok işime yarayacak. 10 numara 5 yıldız muhabbeti yani, eksik olmayın.. :)

Helium kullanıyorum. Memnunum.

Lanet tableti root edemiyorum, genelde her marka Android tableti root eden program bile Root'a uygun olmadığını söyledi. Nedir bu Android'in çakması mıdır nedir ya?

çok ama çok teşekkürler.

@24 Kas 2014 03:44 iroot kullan kardeşim

Acillllll Ben root attım ama ROM yükleyemeyom recevery açılmıyor ses verme ve güç tuşuna basıyom telefon açılıyo bilen warmı lütfen yardım edin telefonun (general mobile dicovery 2 mini )

Arkadaşlar telefonumdaki tüm bilgileri google drive yada gmail gibi bir yere aktarıp internet üzerinden görmek istiyorum ( örn; messenger 'daki chatlerimi gmaile taşıyıp internet üzerinden görmek yada skype butarz) android telefonumdan internete bilgilerimi almam mümkün mü

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir