Bu saatin pil ömrünü siz belirliyorsunuz!

Bu ilginç akıllı saatin pil ömrünü belirleyen siz olacaksınız! Nasıl mı?

Bu saatin pil ömrünü siz belirliyorsunuz!

Akıllı saatlere temkinli yaklaşmamızın en büyük nedeni, çoğunlukla bir günü geçmeyen pil ömürleri. Ancak saatinizin pilini her gece değiştirmeyi kabul ediyorsanız, size yönelik bir çözüm yolda olabilir.

Kickstarter'a giriş yapmaya hazırlanan Blocks, sökülüp birleştirilebilen parçalardan oluşuyor ve sadece pil eklemenize değil, GPS, NFC, mikrofon, SIM kart, kalp ritmi izleyici gibi işlevleri de cihaza monte etmenize olanak tanıyor. Her modülün görünümü de değiştirilebildiği için, saati tam anlamıyla kendini zevkinize göre tasarlayabiliyorsunuz.

Proje üzerinde çalışan takım, ekranın 150 dolar, ek modüllerin ise 20 dolar ile 40 dolar arasında olacağını söylüyor. Yani tam bir saat için toplamda yaklaşık 330 dolar harcamanız gerekiyor. Cihazın pil ömrü normalde bir gün, ancak 100mAh'lik ek modüllerle yarımşar gün uzatabiliyorsunuz.

Tüm bunlar kulağınızda tanıdık geliyorsa, bunun nedeni saati geliştiren takımın Project Ara'nın oluşumunda rol oynayan Phonebloks olması. Gerçek ise her iki projenin de çok yakın bir zamanda gerçeğe dönüşmeyeceği.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

TAMAM ÇOK GÜZEL ama TEK TEK EK DONANIM TAKILIRSA KORDON EBATI BÜYÜR. BUNADA Bİ ÇARE BULMUŞLARDIR İNŞALLAH

o zaman boynumuza asarız artık

Bence pilin kordonda olma fikri güzel. Böylelikle şarjda olan diğer kordon gün bitiminde diğer kordonla değiştirilerek normal bir saat kullanma alışkanlığına yakın bir çözüm olmuş olabilir.

Cihazın kalbi, omurgası olan böyle parçaların bukadar kolay değiştirilmesi beni herzaman rahatsız ediyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir