Samsung , Android Piyasasında Rakipsiz Değil!

Android'li telefonlarda Samsung halen 1 numaralı marka. Ama artık, hemen ensesinde, çok ciddi bir rakibi var!

  • H. Hüseyin Öztürk
Huawei, Avrupa piyasasında yükselişte!

Reklam ağı AppBrain'e göre, Huawei'nin Avrupa piyasa payı giderek artıyor. Aralarında Polonya, Portekiz ve İspanya'nın da bulunduğu bazı ülkelerde, Huawei P8 Lite, şu an en çok kullanılan Android telefon. Aynı telefon İtalya ve Çek Cumhuriyeti'nde ise ikinci konumda.

Firma, batı Avrupa'da halen kat etmesi gereken çok yol varken, Finlandiya'da Android cihaz kullanımının yüzde 27.5'i gibi büyük bir oranı kaplıyor. Diğer hiçbir ülkede bu kadar yükseklere çıkamasa da, yine de İtalya'da %18.9'a, Çek Cumhuriyeti'nde %17.2'ye, Macaristan'da %16.2'ye ve Polonya'da %16.1'e çıkmayı başardı (Android piyasasında).

Buna karşın Samsung halen çok daha önde ve batı Avrupa'daki Android cihazlarının %55-65 civarını kaplıyor. Orta ve güney Avrupa'da ise o kadar popüler değil ve Polonya'da %39.8'e, İspanya'da &40.3'e, Çek Cumhuriyeti'nde ise sadece %33.2'ye sahip.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

demek ki arge..yenilik içerin üretim.. gayret.. imkansız değilmiş... bir zamanlar nokia vardı.. apple biçti.. appleye samsung vurdu.. samsung çok büyüdü.. adeta süpürerek geldi...dev oldu...ama hiç birşey imkansız değildi.. huwei bunu yaptı.. bizim firmalar neden yapmıyor?! yapamıyor.. çünkü arge ve tasarım için yapılan harcamaları çöp olarak görüyorlar.. boş yatırım mantığı var.. o sebeble aile şirketi hatta patron şirketi olmaktan öte gidemiyorlar.. yazık lan harbi yazık..

@22 Kasım 2017 00:28 Tebrik ederim aynı düşünceleri taşıyorum. Bunca milli servet kapitalistlere kaptırılıyor sonra da ağlama duvarı gibi hep aynı hikayeyi dinliyoruz dış güçler bize tuzak kuruyor bizim büyümemizi istemiyor, algı operasyonu vb. saçmalıklar. Üniversiteler Devlet ve İşverenler bir araya gelip kendi cihazımızı üretmeliyiz! Bunun için elimizi tutan mı var?! Huawei gerçekten başardı biz de başarabiliriz!!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play